Україна наразі має більш як трирічний запас пшениці
2022-03-16 09:32:00
1749
1749
Україна з початку поточного сезону експортувала 18 млн тонн пшениці, залишилося ще 15 млн тонн. Про це 15 березня в інтерв’ю НВ Бізнес розповів президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.
«Мінус 4 млн тонн, які наша країна використовує за рік, і у нас ще залишиться трирічний запас. Це за умови, що нічого не сіятимемо», - підкреслив він.
На переконання М.Горбачьова, Україна не голодуватиме, адже минулого року аграрії виростили рекордний урожай – 107 млн тонн зерна та олійних, з яких 33 млн тонн пшениці та близько 40 млн тонн кукурудзи. Внутрішнє споживання, наприклад, пшениці не перевищує 4 млн тонн на рік.
«В Україні ще взимку посіяно пшеницю на площі близько 6,5 млн га. І це – середньостатистичний показник. Наприклад, минулого сезону під цю культуру було відведено 7 млн га, позаминулого – 6,4 млн га. Ми очікуємо на врожай 28-30 млн тонн проти 33 млн тонн минулого року. Точні прогнози зараз складно робити, оскільки багато залежить від погодних факторів цієї весни – чи в Україні будуть дощі, чи ні», - зазначив президент УЗА.
Читайте також
19.03.2020>Агробізнес Life
3833
20.04.2021>Законодавство
2631
30.07.2019>Законодавство
1971
27.10.2016>Спецтехніка
4701
29.01.2024>Добрива
2111
18.10.2024>Техніка фермера
1540
07.10.2020>Комбайни
5806
Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів