Банки видали аграріям кредитів майже на 5,5 млрд грн



Станом на 13 квітня банки видали кредитів 2080 с/г товаровиробникам на 5 млрд 434 млн грн, основна сума із яких була залучена за програмою портфельних гарантій 80 % – 4 млрд 413 млн грн.
П’ятірка областей-лідерів із залучення кредитів залишається незмінною:
- Кіровоградська (1 млрд 81 млн грн)
- Вінницька (944 млн 182 тис. грн)
- Дніпропетровська (738 млн грн)
- Одеська (549 млн 908 тис. грн)
- Львівська (348 млн 891 тис. грн).
Для аграрія, який залучає в банку кредит на суму до 60 млн грн за цією програмою, встановлена нульова відсоткова ставка протягом шести місяців. Потім вона становитиме 5 %. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника.
«Фактично за тиждень було видано кредитів більш ніж на 3,5 млрд грн для понад тисячі аграріїв. Банки взяли доволі швидкі темпи, щоб покрити потреби наших с/г товаровиробників, які саме зараз проходять посівну кампанію. На сьогодні аграрні кредити можуть видавати 22 банки, і мета держави наростити кредитування аграрної галузі до 40 млрд грн, тобто ще майже у 8 разів. Україна розуміє свою визначальну роль як гаранта продовольчої безпеки світу, тож ми повинні зібрати урожай, аби прогодувати себе, а також не допустити дефіциту продовольства та голоду в світі», – наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
Перелік банків, які надають відповідне кредитування:
- АТ «Ощадбанк»
- АТ КБ «ПриватБанк»
- АТ «ПУМБ»
- АТ «ПроКредит Банк»
- АТ «Райффайзен Банк»
- АБ «УКРГАЗБАНК»
- АТ «Укрексімбанк»
- АТ «КРЕДОБАНК»
- АТ «МІБ»
- АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»
- АТ «ОТП БАНК»
- ПАТ «МТБ БАНК»
- АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК»
- АТ «Полтава-Банк»
- ПАТ «БАНК ВОСТОК»
- АТ «БАНК АЛЬЯНС»
- АТ АКБ «Львів»
- АТ «АСВІО БАНК»
- АТ «ТАСКОМБАНК»
- АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»
- АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК»
- АТ «КІБ»
Нагадаємо, для забезпечення сталого проходження посівної кампанії у 2022 році Постановою Кабміну від 12 березня 2022 р. № 274 для МСП - сільськогосподарських товаровиробників збільшено граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі до 80% загальної суми зобов’язань за основним боргом за портфелем кредитів банку-кредитора та 80% за кожним окремим кредитом.





Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів