Які європейські цінності втілюються в агросекторі

2021-05-11 13:14:00 368
Які європейські цінності втілюються в агросекторі

До Дня Європи в Україні, який цього року відзначатимуть 15 травня, в МінАПК розповіли про те, як впроваджуються європейські цінності в аграрному секторі.

Сьогодні аграрний сектор України забезпечує 12% ВВП і близько 40% валютних надходжень від експорту. За цими показниками виробники сільськогосподарської продукції є лідерами серед національних галузей економіки. І багато в чому це сталося завдяки Угоді про асоціацію Україна-ЄС і тим можливостям, які вона відкрила для українських аграріїв.

Станом на кінець 2020 року 362 українських виробника тваринної продукції пройшли процедури перевірки та отримали право на експорт продуктів тваринного походження до ЄС, з них – 155 виробники харчових продуктів тваринного походження.

Це означає, що вітчизняний мед, молоко і молочні продукти, яйця, м'ясо птиці та рибу і навіть равликів можна зустріти на полицях європейських магазинів.  Не кажучи вже про чорницю чи лохину. Що, в свою чергу, свідчить про високу якість наших товарів.

Експорт української аграрної продукції до Євросоюзу постійно зростає, і все більше українських виробників відчувають переваги від зони вільної торгівлі з другою з величиною економікою світу. Ми ж, в свою чергу, далі працюємо над усуненням технічних бар’єрів, які заважають українським виробникам нарощувати експорт до країн ЄС.

Але також важливі зміни відбуваються і в середині країни. Одна з найфундаментальніших – розблокування земельної реформи, що була заморожена протягом десятиліть.

Щоб операції з землею були максимально прозорими, парламент ухвалив також закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». Ним передбачено створення єдиної системи, яка поєднує геопросторові дані як приватного, так і державного сектору. Як результат, інвестори матимуть доступ до повної інформації про землю, включаючи комунальні послуги, будівлі та споруди, покриття грантів тощо. У вересні 2020 року Уряд прийняв рішення про утворення Ради з національної інфраструктури геопросторових даних та затвердив її положення.

"Таким чином, ми досягаємо одразу чотирьох європейських цінностей. Перша, це повага до людини та її прав. В тому числі, до права вільно займатися будь-якою законною діяльністю. Друга виходить із першої – це свобода торгувати на вигідних умовах з Євросоюзом. Третя – рівність, адже завдяки Угоді про асоціацію мінімізуються бар’єри для доступу українських виробників сільськогосподарської продукції  на ринок ЄС. І четверта – демократія, тому що ці зміни відбуваються в інтересах українців та відповідають прагненням жити вільним та заможним життям" – розповідають в МінАПК.

Напомним, продать или найти новую или б/у технику вы можете в нашем разделе «Продажа техники».

А чтобы ничего не пропустить – подписывайтесь на наш канал в Telegram, Instagram, и Facebook! А также – на наш канал YouTube: https://www.youtube.com/user/agropravda/videos

Вам понравился материал? Поделитесь с друзьями!

Популярные товары

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Тракторы
 • Комбайны
 • Транспорт
 • Для почвы
 • Жатки
 • Уборочная
 • Погрузки
 • Удобрения и полив
 • Прицепы
 • Мототехника
 • Химия для почвы
 • Химия для растений