Україна на 25% збільшила експорт агропродукції

2022-01-12 10:29:01 691
Україна на 25% збільшила експорт агропродукції

За результатами 2021 року, агросектор залишився однією із ключових галузей в зовнішньоекономічній діяльності України.

Так, за минулий рік було експортовано агропродукції на загальну суму 27,8 млрд $, що становить 41% загальноукраїнського експорту. В порівнянні з попереднім роком даний показник зріс на 25% – пише ucab.ua.

Найбільшу частку в українському експорті продукції АПК займає продукція рослинництва. В 2021 році на неї припадає 15,6 млрд $ або ж 56% загального експорту продукції АПК. Такого показника вдалося досягти за рахунок торгівлі зерновими культурами.

Далі слідують жири і олії рослинного та тваринного походження, які були експортовані на загальну суму 7,1 млрд $ і становлять 25% українського експорту продукції АПК в 2021 році. В даному сегменті найбільше було експортовано соняшникової олії.

З сегменту готових продуктів торік було експортовано продукції на 3,8 млрд $, що становить 14% українського експорту продукції АПК. Основу експорту склала макуха соняшника, яка йде як готовий корм для тварин.

Найменша експортна виручка надійшла від галузі тваринництва. Так, в 2021 році було експортовано даної продукції на суму 1,4 млрд $, що становить лише 5% загального експорту продукції АПК. Основою експорту продукції тваринництва стало м’ясо птиці.

Щодо імпортних поставок в Україну агропромислової продукції, то імпортна виручка значно менша за експортну. Згідно даних, в 2021 році було імпортовано такої продукції на суму 7,7 млрд $, що становить 11% всього українського імпорту. При цьому, спостерігається зростання в +19% порівняно до показника аграрного імпорту 2020 року.

Якщо розглядати структуру імпортних поставок продукції АПК, то найбільший обсяг надходить в вигляді готової продукції, якої минулого року було імпортовано на 3,6 млрд $, що складає 46% імпортної виручки продукції АПК. Найбільше коштів було витрачено на поставки алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Далі по обсягам імпорту йде продукція рослинництва, виручка якої в 2021 році склала 2,1 млрд $, що на 7% вище аналогічного показника минулого року. В цьому сегменті найбільше імпортували фруктів та горіхів.

Обсяг імпорту продукції тваринництва в 2021 році становив 1,6 млрд $, що складає 21% українського імпорту агропродукції. За результатами минулого року, серед всієї продукції тваринництва було найбільше імпортовано риби.

Найменший обсяг імпорту серед всіх сегментів АПК продемонстрували жири і олії тваринного та рослинного походження. В 2021 році було імпортовано даної продукції на 0,4 млрд $. Найбільше було імпортовано за вказаний період пальмової олії.

Загалом варто зазначити, що по всіх напрямках зовнішньої торгівлі спостерігається зростання виручки. Відбувається це як за рахунок збільшення обсягів торгівлі, так і за рахунок зростання цін на всі види продуктів харчування в світі.

Напомним, продать или найти новую или б/у технику вы можете в нашем разделе «Продажа техники».

А чтобы ничего не пропустить – подписывайтесь на наш канал в Telegram, Instagram, и Facebook! А также – на наш канал YouTube: https://www.youtube.com/user/agropravda/videos

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР