Скільки в Україні зберуть озимих

2022-08-12 14:00:54 937
Скільки в Україні зберуть озимих

Оскільки більша половина врожаю вже зібрана, то є можливість зробити більш точні прогнози по валовому збору.

Цей рік є дуже складним для українських аграріїв через війну та труднощі, що вона створює. Однак, враховуючи ці обставини, можна говорити про відносно непогані показники валових зборів. Варто зазначити, що цього року валові збори будуть значно нижчі як через скорочення посівних площ (тимчасова окупація значних територій, неможливість проведення посівів на частині територій через її забрудненість мінами), так і за рахунок зменшення врожайності (неможливості дотримання всіх вимог технологічних карт через часткову відсутність необхідних матеріально-технічних ресурсів та зміщення терміну виконання операцій).

Пшениця: станом на 4 серпня 2022 року було зібрано 68% посівних площ озимих та ярих сортів цієї культури. За попередніми оцінками Україна в 2022 році зможе зібрати 19,2 млн т пшениці зі середньою врожайністю 37,3 ц/га. Цей показник на 40% менше валового збору 2021 року, коли ми мали історичний максимум, та на 23% менше показника 2020 року, коли в Україні були погані погодні умови. В довоєнний час внутрішня річна потреба України в пшениці була на рівні 7 млн т (на харчові потреби, насіння, корм тваринам і т. д.). Таким чином стає зрозуміло, що Україна повністю забезпечить себе пшеницею (вирощено в 2,7 разів більше внутрішніх потреб), а також буде мати змогу частко забезпечити світ (при умові повноцінного налагодження експорту). 

Ячмінь: станом на 4 серпня 2022 року було зібрано 77% посівних площ. За попередньою оцінкою українські аграрії зможуть зібрати 5,8 млн т ячменю з середньою врожайністю 34,2 ц/га. Це на 39% нижче валового збору 2021 року та на 24% нижче показника 2020 року. До початку повномасштабного вторгнення внутрішній фонд споживання ячменю в Україні становив 3,9 млн т (в основному для годівлі тварин). Україна повністю перекриває свої потреби в ячменю, а також має певний потенціал для експорту.

Ріпак: станом на 4 серпня 2022 року було зібрано 79% посівних площ. За попередньою оцінкою буде зібрано 3,1 млн т ріпаку з середньою врожайністю 26,8 ц/га. Цей показник на 7% перевищує валовий збір 2021 року та 23% показник 2020 року. Це одна з небагатьох культур, посівні площі під якою збільшилися в цьому році. Основна причина – це складнощі з експортом. Через те, що ця культура дає меншу врожайність та значно вищу ціну в порівнянні з зерновими культурами, а також стабільно високий попит на світовому ринку, частина господарств збільшила посівні площі під ріпаком. Це дозволить господарству забезпечити себе фінансовими ресурсами в умовах обмеженого експорту.  

Горох: станом на 4 серпня 2022 року було зібрано 85% посівних площ. За попередньою оцінкою сільгоспвиробники зберуть близько 261 тис. т з середньою врожайністю 21,9 ц/га. Цей показник на 54% нижче валового збору 2021 року та на 45% нижче показника 2020 року. Посівні площі гороху були відчутно скорочені в цьому році через більш велику їх концентрацію на сході нашої країни, де зараз тривають бойові дії. Однак, вирощеного обсягу цілком вистачить для задоволення внутрішніх потреб українців.

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР