Хто отримав абсолютний контроль над холдингом «Кернел»


Антимонопольний комітет України дозволив кіпрській компанії Namsen Limited, контрольованій головою ради директорів агропромислової групи «Кернел» Андрієм Веревським, збільшити кількість акцій у холдинговій компанії «Кернела» Kernel Holding S.A. (Люксембург) більш ніж до 50% із нинішніх 39,3%.
«Надано дозвіл компанії Namsen Limited (місто Нікосія, Кіпр) на безпосереднє придбання акцій компанії Kernel Holding S.A. (місто Люксембург, Люксембург), що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії», – сказано в повідомленні АМКУ, пише biz.censor.net з посиланням на Інтерфакс-Україна.
АМКУ не уточнює у повідомленні інші деталі правочину, оскільки публікує відповідну інформацію через кілька днів після повідомлення про її проведення.
За даними Варшавської фондової біржі, Namsen Limited Веревського зараз володіє 39,27% у статутному капіталі Kernel Holding S.A; 5,01% належить фонду Kopernik Global Investors LLC; а решта 55,7% – іншим акціонерам.
«Кернел» до війни займав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також був найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.
Найбільшим співвласником «Кернела» через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%.
У 2022 фінансовому році (ФГ, липень-2021 – червень-2022) холдинг отримав $41 млн чистого збитку проти $506 млн чистого прибутку в попередньому ФГ, його виручка скоротилася на 5% – до $5,332 млрд, а показник EBITDA скоротився в 3,7 раза – до $220 млн.
Зазначимо, Веревський через Namsen Limited з 2017 року кожен рік викуповував по кілька десятих відсотка акцій Kernel Holding S.A. Придбання одразу більше 10% – відбувається вперше.
Таким чином Веревський отримав абсолютний контроль над холдингом «Кернел».

Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів