Що саджають аграрії в посівну сезону-2023 р.

2023-04-07 12:40:09 788
Що саджають аграрії в посівну сезону 2023 р.

Продовжуємо розповідати про роботи на українських полях. Розкажемо про кілька подій тижня.

Незважаючи на виклики повномасштабної війни, компанія МХП стартувала посівну кампанію.

Вкомпанії зазначають, що планують засіяти практично усі наявні площі - 352,5 тис га у 12 областях України. З них зерновими  та олійними культурами - 255,5 тис. га. Решта площ – нішеві та технічні культури.

Порівняно з минулим роком у портфоліо МХП зменшили площі посіву зернової групи та збільшили площі олійних культур.

«Ми працюємо задля продовольчої безпеки країни, не збавляючи темп, - зазначає Сергій Доброгорський, керівник агронапряму МХП. – До посівної підготувалися завчасно – закупили достатню кількість насіння, добрив, засобів захисту рослин, паливо. Попри усі виклики війни, ми продовжуємо впроваджувати інноваційні технології та інвестувати в техніку, в тому числі обладнану елементами точного землеробства. У ряді рослинницьких підприємств МХП уже впроваджено весь ланцюжок елементів точного землеробства, інші поступово проходять діджиталізацію. З 2016 року розвиваємо власну цифрову платформу і на сьогоднішній день активно займаємось формуванням екосистеми Digital Agro 360, яка включає в себе цифрові рішення для підвищення ефективності агровиробництва».

Група «Агротрейд» теж розпочала посівну кампанію.

Першою культурою посіву стала яра пшениця. Під неї компанія відвела майже 12 тисяч гектарів.

«Робота трохи затримується через постійні опади, проте ґрунт вже повністю підготовлений для сівби. Так, восени ми потурбувались про закриття вологи на полях, а навесні виконали лущення, оранку та культивацію», — розповідає директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсяник.

Компанія віддає перевагу складним добривам, що включають в себе азот, фосфор та калій. А після завершення посівної планує додаткове внесення азотних добрив.

Наступною культурою посіву після озимої пшениці буде гірчиця. Нею буде засіяно 2,8 тисячі гектарів. Згодом наступить черга соняшника та кукурудзи — 13 та 6,7 тисячі гектарів відповідно. Останніми будуть сіятись соя та гречка. Цьогоріч посіви сої заплановані на території 4,9 тисячі гектарів, а гречки — майже на тисячі.

В Ristone Holdings підкормлено 15 380 Га озимої пшениці та 6600 Га озимого ріпаку.

Відповідно до погодних умов, завершується сівба ярого ячменю та готуються поля під сівбу соняшника та кукурудзи; йде внесення добрив, які заздалегідь були придбані (використовуються в основному комплексні добрива Норвезької компанії Yara).

Зокрема, азотні добрива вносяться під кукурудзу КАС-32 та безводний аміак під інші культури.

Станом на весну 2023 року підприємства холдингу забезпечені добривами, засобами захисту рослин та насінням повністю.

Підприємства агропромхолдингу Астарта розпочали посівну кампанію 2023. Першими стартували аграрії на Полтавщині, приступивши до посіву цукрового буряку.

Прогнозна цьогорічна структура посівних площ холдингу: цукрові буряки 38.9 тис. га, кукурудза 19.1 тис. га, соя 56.9 тис. га, озима пшениця 42.8 тис. га, соняшник 28.2 тис. га, озимий ріпак 13.8 тис. га. Площа органічного землеробства становить 1.8 тис. га.

 

 

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР