Понад 40 тис. домогосподарств отримають насіння овочів через USAID

2023-04-28 12:40:58 858
Понад 40 тис. домогосподарств отримають насіння овочів через USAID

Понад 40 000 домогосподарств 382 громад, зокрема 145 – прифронтових та деокупованих, отримають насіння овочів для весняної посівної через Агентство США з міжнародної допомоги (USAID).

Насіння доставить Всеукраїнська асоціація громад за логістичної підтримки Програми USAID АГРО. Перші партії насіння вже відправили.

До війни близько третини потреби споживчого ринку України в овочах забезпечувалось завдяки домогосподарствам. Водночас саме овочевий сектор агровиробництва чи не найбільше  постраждав внаслідок військової агресії, адже близько 25% овочів вирощувалось у південних та східних областях, які поки ще тимчасово окуповані. Лише за рік ціни на овочі, за даними Держстату, здорожчали на 34%, що робить їх менш доступними для багатьох споживачів. Тому городина, вирощена на присадибних ділянках, має важливе значення для стабілізації ситуації із продовольчою безпекою громад у період військового стану.

У січні компанія Байєр заявила про свою готовність безкоштовно передати аграріям через Ініціативу USAID на підтримку стійкості агросектору (AGRI-Україна) 530 кг насіння моркви та понад 350 т насіння кукурудзи. Незабаром ще сім інших міжнародних насіннєвих компаній (Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan та Syngenta) надали ще 401 кг насіння капусти, моркви, редису, томату, огірків, кукурудзи, цибулі, кавуна, дині, кабачків. Всього насіння овочів отримають більше 40 000 домогосподарств, у тому числі понад 30 000 – зі 145 прифронтових та деокупованих громад.

Організацію логістики насіння забезпечує Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ). Кілька місяців тому ВАГ та USAID АГРО надіслали громадам запити , щоб визначити їх потреби у насінні. Загальний обсяг запитів склав більше 380 тисяч домогосподарств. Зважаючи на обмежену кількість насіння, його першочергово розподілили до деокупованих громад, які надіслали запити. Посівний матеріал доставлять до органів місцевого самоврядування громад, де  відповідальні представники сільських чи селищних рад організують роздачу насіння мешканцям громади.

«За підтримки Програми USAID АГРО, проект «Згуртовані громади» доставив уже близько 1200 тон товарів критичної необхідності. Ми транспортували усе – від продуктів харчування до модульних будинків і промислових генераторів, - розповідає Іван Слободяник,  виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад. - Зараз ми починаємо логістику насіння для посівної, яке отримали завдяки учасникам ініціативи AGRI-Україна. І це дуже важливо, адже посівна – свідчення поступового відродження громад».

Ця допомога – частина ширшої підтримки від USAID, яка надає агровиробникам також добрива, насіння соняшнику і кукурудзи, а восени передала рукави та модульні сховища для зберігання зерна та спів-фінансує дієві бізнес-плани малих і середніх агропідприємств із виробництва і переробки агропродукції.

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР