«Зерновий коридор» минулого тижня практично не працював



Росія з 26 червня повністю зупинила реєстрацію нового флоту в «зерновому коридорі», що свідчить про наміри зірвати поставки продовольства на світові ринки.
Таку заяву 30 червня на своїй сторінці у Faceboоk зробило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
«29 суден, які мають експортувати 1,4 млн тонн продовольства переважно для 5 країн Азії та Африки, зокрема Китаю, Єгипту, Бангладеш, Туреччини, заблоковані Росією в територіальних водах Туреччини», - зазначається у повідомленні.
Як уточнили у міністерстві, в червні з українських портів було експортовано лише 2 млн тонн продовольства. Ще 1 млн тонн або вантажиться, або вже частково завантажено на 13 суден — останні, які зареєстровані в зерновій ініціативі.
Також констатується, що за 11 місяців дії угоди 45 країн отримали 32,5 млн тонн українського продовольства.
«Ще додаткові 25 млн тонн світ не отримав через саботаж Росії. Але і при цих показниках, за даними ООН, вдалось знизити світові ціни на продовольство на 22%. Це є прямим свідченням, що зернова угода потрібна світу», - підкреслили у міністерстві.
Разом з тим, як свідчать оперативні дані Спільного коордирнаційного центру, починаючи з 1 липня, рух «зерновим коридором» частково поновився. Так, протягом 1-3 липня з порту Чорноморськ вийшло три судна: REEZE з 43 тис. тонн соняшникової олії для Індії, RUBY-T з 20 тис. тонн соняшникової олії для Джибуті та SANTY (WFP) з 40 тис. тонн пшениці для Туреччини.






Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів