Росіяни заявили про вихід з "зернової ініціативи"



Міністерство закордонних справ Росії заявило, що «немає підстав» для продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з портів у Чорному морі, яка закінчується 17 липня. Таку заяву воно поширило у вівторок, 4 липня.
Росіяни вчергове заявили, що зернова угода перетворилась у «суто комерційне вивезення українського продовольства в «ситі» країни», тоді як ситуація з постачанням продовольства й добрив із Росії нібито «продовжувала деградувати».
Водночас блокування реєстрації нових суден на вхід до українських портів, яке триває з 26 червня, в МЗС країни-терориста назвали «сумлінним і відповідальним виконанням своїх зобов’язань як сторона домовленості». Буцімто, це зроблено для того, аби усі судна, що брали участь у «зернові угоді», змогли успішно завершити свою місію і вийти з Чорного моря до завершення терміну дії ініціативи.
Минулого тижня Росія заявила, що не бачить причин продовжувати «зернову угоду» після 17 липня, звинувативши Захід в «обурливих» діях щодо угоди. На переговорах за посередництва ООН Москва запропонувала план, який дозволить дочці Россєльхозбанку здійснювати платежі, пов’язані з експортом зерна. Окрім відновлення доступу до SWIFT, Росія також прагне відновити постачання сільськогосподарської техніки та запчастин до неї, а також зняти обмеження на страхування та перестрахування.
Крім того, представники Росії в Спільному координаційному центрі (СКЦ) з 26 червня повністю зупинили реєстрацію нових суден на вхід до українських портів у межах ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції через Чорне море.
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявляв на засіданні Ради Безпеки ООН, що Росія вдає, ніби має збитки від Чорноморської зернової ініціативи, хоча насправді вдвічі збільшила експорт свого зерна.
«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.
З початку дії «зернової ініціативи» (з початку серпня 2022 року), за даними ООН, з українських портів у Чорному морі відправлено 1001 судно, які транспортували до країн Африки, Азії та Європи 32,8 млн тонн агропродукції, у тому числі кукурудзи — 16,8 млн тонн, пшениці — 8,9 млн тонн, соняшникової олії — 1,7 млн тонн.







Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів