Стали відомі наслідки обстрілу портів України

2023-07-19 15:00:14 1943
Стали відомі наслідки обстрілу портів України

Як ми вже розповідали, другу ніч поспіль московський режим обстрілює об'єкти портової інфраструктури, задіяні в «зерновій ініціативі».

Атаковані зернові термінали та портова інфраструктура в портах Одеса та Чорноморськ. Нічний удар вивів з роботи значну частину зернової експортної інфраструктури порту Чорноморськ.

За оцінками спеціалістів, для повноцінного відновлення об’єктів, що постраждали цієї ночі, знадобиться не менше року. У порту Чорноморська також були знищені 60 000 т зерна, яке мало бути завантаженене на великотоннажне судно і відправлене зерновим коридором ще 60 днів тому.

Найбільше постраждала зернова інфраструктура міжнародних та українських трейдерів та перевізників Kernel, Viterra, CMA CGM Group.

За прогнозами Kernel, на відновлення руйнувань знадобиться щонайменше 12 місяців. А подальші атаки на порти України, підвищення ступеня небезпеки на виробничих комплексах та відсутність можливості експорту зернових морськими шляхами призведуть до зростання цін на кукурудзу та пшеницю на 30-40% в короткостроковій перспективі. Також існує ризик призупинки роботи низки українських заводів з переробки олійних культур та зменшення темпу переробки насіння соняшнику та ріпаку на понад 30%. Це суттєво вплине на світові ціни на соняшникову олію, зокрема це призведе до зростання ще на 20-25%.

«Це терористичний акт не проти України, а проти всього світу. Продовольча безпека якого знову під загрозою. Людство опинилося в заручниках у країни терориста, яка шантажує весь світ голодом. Світ має відреагувати жорстко і відповідно до ситуації! Якщо ми не зможемо експортувати продовольство, то населення найбідніших країн опиниться на межі виживання! Крім того, постраждає економіка не лише України, а й світу. Зросте ціна на збіжжя і не всі країни зможуть дозволити собі купувати сг продукцію, а значить ціна значно зросте на продукти харчування: борошно, крупи, мʼясо», - наголосив Микола Сольський.

В свою чергу, народний депутат Олексій Гончаренко так прокоментував атаку на Одесу: «Найголовніше: ЖОДНІ дії України не спровокували нічну атаку. росіяни все одно б атакували і все одно б напали. Тому це потрібно тримати в голові».

Далі наводимо текст Олексія Гончаренка дослівно:

Зернова угода призупинена. І найбільший страх росіян в тому, що ми разом з Туреччиною продовжимо вивозити зерно з наших портів. Якщо це станеться, це закінчить все. І будь-які переговорні позиції росії в зерновій угоді, і будь-які сподівання на транзит аміаку і підключення Россельхозбанку до SWIFT.

Ну і це закінчить блокаду українських портів. Виходячи з логіки, яку вибудовує російське керівництво, то вони мають потопити сухогрузи з зерном, які вийшли з наших портів, коли угода призупинена.

Чи потоплять росіяни сухогрузи під турецьким прапором? Ні.

Тому, по суті, вчорашня атака на Одесу — це намагання вдарити наперед. Показати, що без росії зерно вивозити неможна. І що росія не може потопити суда, але може умовно нанести удар по інфраструктурі.

З нашого боку, насправді, є вихід: від Одеси залежить продовольча безпека світу. Є три найбільших покупці нашого зерна Китай, Африка та ЄС. І от через них можна тиснути на росію.

Завдання в цій партії просте: продавати своє зерно і заблокувати російське. Це складно, але можливо.

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР