Ердоган не зміг повернути Путіна до "зернової угоди"



Президент росії путін після переговорів із главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом заявив, що Москва не готова одразу повертатися до Чорноморської зернової ініціативи, яку зірвала у липні.
Про це пише "Європейська правда". На спільній пресконференції з Ердоганом у Сочі путін сказав, що для повернення росії до "зернової угоди" потрібно виконати поставлені раніше Кремлем вимоги.
"Росія буде готова реанімувати зернову угоду і зробить це відразу, щойно буде виконано всі зафіксовані домовленості", – сказав російський президент.
Він зазначив, що чекає зняття частини санкцій стосовно постачання російського зерна і добрив на європейські ринки.
Перед початком зустрічі з Ердоганом у Сочі 4 вересня путін заявив, що відкритий до обговорення відновлення участі росії у "зерновій угоді".
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував зустріч президентів – передає unian.ua.
"Ми абсолютно розуміємо загальну логіку обговорення. Наша позиція дуже проста: Чорноморська зернова ініціатива має бути відновлена. Друге: вона має бути відновлена не за рахунок виконання забаганок і шантажу Російської Федерації" - сказав Кулеба.
Міністр підкреслив, що ніяких правових і політичних підстав для виходу з угоди у росіян не було. "А якщо їм зараз йти на поступки - вони повернуться і через місяць знову вийдуть та висунуть нові вимоги. Це просто їхній класичний шантаж", - наголосив Кулеба.
"І третє, паралельно зважаючи, що Росії вірити не можна - потрібно розвивати альтернативні морські коридори до Чорноморської зернової ініціативи", - сказав Кулеба.
Глава МЗС додав, що між президентом України Володимиром Зеленським і президентом Туреччини Реджепом Ердоганом довірливі відносини.
"Я переконаний, що за результатами розмови з Путіним відбудуться контакти між президентами Ердоганом і Зеленським, і вони детально обговорять про що йшлося і до чого домовилися, якщо домовилися в Сочі", - зазначив Кулеба.
При цьому, міністр зауважив, що в разі, якщо росіяни зрештою заявлять про повернення до зернової угоди, це ще не буде "приводом для святкування".
"Бо вони, бувши всередині, можуть смикати за струни і гальмувати функціонування", - заявив Кулеба.
За його словами, саме тому Україна зацікавлена розвивати альтернативні коридори та посилювати їхню безпеку.
Також Кулеба наголосив, що Україна негативно реагуватиме, якщо з РФ скасують певні санкції в обмін на продовження зернової угоди.

Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів