Агровантажі продовжують переорієнтовуватися на морські порти

2023-12-06 10:00:04 186
Агровантажі продовжують переорієнтовуватися на морські порти

У листопаді показник передачі зернових вантажів та макухи через західні прикордонні переходи скоротився на 36 вагонів на добу і становив 436 одиниць

Такі дані опублікував заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

Найбільше падіння передачі спостерігається на українсько-польському кордоні. Так, у листопаді через нього в середньому прямували 105,4 вагона на добу. Це на 11,2 одиниці менше за показник жовтня.

На 10 вагонів скоротилася передача зернових вантажів до Румунії. Наразі показник становить майже 116 одиниць на добу.

До Словаччини щодоби прямують майже 57,5 вагонів. Обсяг демонструє скорочення на майже одну одиницю.

На 0,15 вагона більше передається до Угорщини. Так, щодобовий показник становить майже 50 одиниць.

Загальний показник середньодобової передачі зернових вантажів та макухи становить 436 вагонів на добу. Упродовж листопада показник скоротився на 36 одиниць на добу.

Зауважується, що вагонопотік із зерновими вантажами поступово переорієнтовується із західних кордонів на морські порти Великої Одеси. Упродовж тижня показник добового вивантаження вагонів із зерном у портах Великої Одеси коливався у діапазоні 800–950 вагонів на добу. Середньодобовий показник наразі сягає 859 вагонів на добу; за останній тиждень обсяг зріс на три вагони на добу.

Почала збільшуватися наявність вагонів із зерном, що рухаються у напрямку портів Великої Одеси. Кількість зросла з 5249 до 5619 вагонів, збільшення становить 370 одиниць за останній тиждень.

Черга вагонів із зерном у напрямку порту Ізмаїл зменшилася на 55 вагонів (з 450 до 395 одиниць). Середньодобовий показник вивантаження у порту Ізмаїл становить 62 вагони із зерном на добу. За останній тиждень показник скоротився на 56 одиниць на добу, або на 47,5%.

Як зауважив Валерій Ткачов, поступово порти Великої Одеси відновили приймання вагонів із зерном до 950–1000 одиниць на добу, ліквідовані основні наслідки погодних катаклізмів, що відбувалися наприкінці листопада (електроживлення поновлено, снігові замети відсутні).

«Портові оператори збільшують приймання вантажів залізниці, на рейді біля портів маємо рекордну кількість суден під завантаження. Проте збільшенню вивантаження у портах заважають постійні повітряні тривоги (персонал портових операторів вимушений знаходитися в бомбосховищах)», — уточнив представник УЗ.

Зберігаються складнощі також у підведенні вантажів до портів Великої Одеси та вивезенні порожніх вагонів через інфраструктурні обмеження (обмежена пропускна спроможність дільниці Подільськ—Роздільна—Одеса-Застава) та загального збільшення вантажопотоку в напрямку портів Великої Одеси (одночасно рухаються аграрні вантажі та вантажі ГМК й інші).

«АТ «Укрзалізниця» впроваджує заходи щодо збільшення обсягу перевезення вантажів  в цьому напрямку та пришвидшення руху вантажних потягів», — наголосив Валерій Ткачов.

Як повідомлялося раніше, майже на всіх прикордонних переходах скоротилася передача вагонів із зерном.

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР