Яку нову техніку придбало велике господарство із Миколаївщини
ПСП «Дмитрівка» обробляє понад 5000 гектарів у Березанському районі Миколаївської області. Попри фактично пустельні умови роботи, керівництво господарства витримує розмаїту сівозміну: соняшник, озима пшениця і ячмінь, озимий ріпак, ярий та озимий горох, олійний льон та ін.
«У цьому сезоні через посуху нас підвели ярі культури, а от озимі продемонстрували непогані результати. Ми отримали приблизно 32 ц/га озимого ріпаку, 65 ц/га озимого ячменю, 47 ц/га озимої пшениці та 28 ц/га озимого гороху. Натомість соняшник дав лише по 15 ц/га, а ярий горох – 26 ц/га», - розповідає Сергій Шипов.
Аграрій відзначає дуже хороші результати по озимому гороху впродовж останніх років і каже, що в ПСП «Дмитрівка» прийняли рішення відмовитися від його ярого родича, котрий просто не витримує наявних кліматичних умов.
«Попри усі нинішні труднощі, ми не відмовляємося від інтенсивної технології вирощування та орієнтуємося на найвищі показники врожайності, наскільки це дозволяють погодні умови», - каже Сергій Шипов.
Зокрема, чималі інвестиції господарство традиційно робить у сучасну техніку.
«Так, ми придбали у цьому році нову 22-метрову штригельну борону для весняного обробітку грунту. Їх складають в Україні із канадських комплектуючих. Також я дуже задоволений ще однією нашою новинкою – котком-подрібнювачем пожнивних решток Horsch Cultro TC. Він якісно подрібнює солому, що дає змогу лишити її на поверхні та мінімізувати випаровування вологи», - розповідає аграрій.
Також навесні парк техніки ПСП «Дмитрівка» має поповнити черговий новий комбайн Claas Lexion.
«Серед найближчих планів у нас і вибір нового самохідного обприскувача. Найімовірніше, замість наявного у нас Case IH Patriot, котрий ефективно відпрацював вже багато сезонів, ми придбаємо таку саму модель нового покоління. Головне, щоб машина була оснащена усім необхідним для точного землеробства, зокрема, диференційованого внесення препаратів», - наголошує Сергій Шипов.
Ще один важливий напрямок розвитку для господарства – розширення потужностей для зберігання зерна.
«Це для нас завжди актуальне питання і ми використовуємо усі наявні резерви, включно із поліетиленовими рукавами. Тому у цьому році спорудили склад для зберігання зерна та інших сипучих матеріалів, потужністю приблизно 5 тисяч тонн», - каже головний агроном ПСП «Дмитрівка».
Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів