Роль вентиляції під час зберігання сіна, сінажу та силосу



Солома, сіно, а також сінаж – це основа раціону ВРХ. Щоб худоба отримувала якісні корми впродовж усього року, необхідно правильно організувати зокрема зберігання сіна та інших грубих кормів
Особливу увагу слід приділяти температурному режиму, рівню вологості та належному провітрюванню. Наприклад, солома тюки якої не просушені або не вентилюються належним чином, накопичує тепло, запріває та зрештою псується.
Дотримання оптимальних умов – це запорука збереження якості та кількості кормів до наступного сезону їх заготівлі. Тож роздивимось детально важливість вентиляції.
Що потрібно знати про вентиляцію сховищ, де зберігають сіно та сінаж
Кожен господар знає, що таке сіно або сінаж, але не всі належним чином замислюються про важливість їх вентиляції під час зберігання. Тож варто нагадати, що незалежно від того, де зберігають сіно – в спеціальних сховищах або тюках – слід забезпечити ефективний повітрообмін, адже він:
- Впливає на збереження поживних речовин. Під час зберігання в зеленій масі відбуваються біохімічні процеси, які можуть спричинити втрату цінних компонентів корму. Достатня вентиляція мінімізує такі наслідки.
- Зниження рівня вологості. Це особливо важливо для кормів у тюках, які сформували прес-підбирачі.
- Запобігання самозігріванню та утворенню плісняви. Якщо сіно закладають на зберігання з підвищеною вологістю, всередині маси можуть розпочатися процеси ферментації, що призводить до самозігрівання. В окремих випадках це загрожує навіть загорянням. Регулярне провітрювання дозволяє уникнути подібних проблем.
- Подовження терміну придатності. Завдяки належній вентиляції рослинна маса зберігає свою поживність протягом тривалого періоду. Це дозволяє забезпечити худобу якісними кормами навіть у міжсезоння.

Крім вентиляції є ще кілька нюансів, серед яких правила складання, вибір відповідного місця зберігання, застосування спецтехніки тощо. Наприклад, прес-підбирач KUHN допоможе отримати тюки оптимальної щільності. Модель VB ідеально підходить для тюкування сухого сіна та соломи, тоді як модель SB з інтегральним ротором ефективно працює як з сухими, так і з вологими травосумішами. Детальніше про всі аспекти можна дізнатися з матеріалу про те, «Як правильно зберігати сіно та солому з мінімальними втратами або взагалі без них».
Сіно, солома, силос – корм без втрат: корисні поради щодо технології зберігання від експертів Tandf
Зберігання кормів – ключовий етап вигодовування худоби. Як зазначено вище, важливу роль у цьому процесі відіграє вентиляція, яка може бути:
- природною – відбувається внаслідок циркуляції повітря;
- примусовою – здійснюється за допомогою вентиляційних систем.
Для різних видів кормів потрібен різний підхід до вентиляції та зберігання в цілому. Наприклад, сіно, солома добре зберігаються під накриттям просто неба, тоді як силосування це консервація корму, тож вентиляція взагалі не потрібна. Як правильно організувати це, докладно описано в статті «Сіно, сінаж та силос – особливості зберігання кормів».
Агро-портал Технологія та годівля – це надійний інфоресурс для всіх, хто шукає сучасні підходи утримання ВРХ. Матеріали на сайті базуються на результатах досліджень і досвіді експертів галузі.
Інтерактивний вісник для фермерів ТандФ містить інформацію щодо покращення раціону тварин та оптимізації витрат господарства. Тут можна дізнатися, що таке сінаж, як отримати якісний силос корм та багато іншого.
Щоб бути в курсі всіх новинок, регулярно відвідуйте онлайн-журнал про заготівлю, зберігання корму для корів tandf.in.ua – тут завжди є відповіді на всі питання щодо вигодовування ВРХ!







Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів