Фермери з постраждалих територій отримали 100 кВт генератори


Перші 10 генераторів отримали фермери з прифронтових та постраждалих територій для забезпечення діяльності своїх господарств під час блекаутів. Допомога надана благодійним фондом "Збережи Україну" (SaveUA) за підтримки всесвітньо відомого шеф-кухаря Хосе Андреса та його фонду Longer Tables Fund, у співпраці з Всеукраїнською Аграрною Радою та Асоціацією виробників молока.

Одне з господарств-отримувачів генератора — господарство Григорія Ткаченка, фермера з Чернігівщини, що пережило окупацію на початку повномасштабного вторгнення та було знищене росіянами на 70% за допомогу населенню та ЗСУ.

«60 снарядів випустили по господарству. Місяць в окупації. Ворог знищив 158 голів великої рогатої худоби, з них — 105 корів. Був знищений сучасний зерносушильний комплекс, приміщення новозбудованої контори. Господарство було обстріляне і практично зруйноване за допомогу, яку ми надавали нашим ЗСУ. Під час окупації ми доїли по 3 тисячі літрів молока на день, з яких 500 літрів роздавали людям з навколишніх сіл, які потребували допомоги, а 2500 літрів — щоденно відправляли напівблокадному місту Чернігів. Складна ситуація на підприємстві і зараз — за добу бувають такі періоди коли у нас більше часу немає світла, ніж воно є. А корові не можна пояснити що йде атака дронами чи ракетами. ЇЇ треба подоїти і вранці і ввечері», - каже Григорій Ткаченко.

Його колега з Черкаської області, Михайло Котко, розповідає, що хоч і знаходиться далеко від лінії бойових дій, проте проблема блекаутів також виникає на підприємстві через ворожі обстріли інфраструктури.
«Ми вже побачили наслідки блекаутів влітку 2024 року, коли наші ферми втратили в деяких регіонах 20-30 і навіть більше відсотків надоїв. Тому надані генератори потужністю 80-100 кВт допомагатимуть фермерам цього року запобігти цій ситуації, щоб Україна була з молоком. Кожен такий генератор здатен забезпечити електроенергією ферми що утримують від 200 до 600 корів», - додає Ганна Лавренюк, гендиректорка Асоціації виробників молока.

Загальна вартість цього проєкту півтора мільйона доларів. Протягом весни та літа 2025 року 62 дизель-генератори будуть поставлені в Україну та надані фермерам для підтримки молочних господарства у регіонах, які найбільше постраждали від війни та перебоїв з електропостачанням.






Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів