Заборона хлорпірифосу завдасть аграріям мільярдні збитки

2021-06-03 12:43:30 2768
Заборона хлорпірифосу завдасть аграріям мільярдні збитки

За підрахунками УКАБ, у разі заборони використання препаратів на основі діючої речовини хлорпірифосу аграрії понесуть додаткові витрати в розмірі 2,5 млрд грн щорічно.

В Україні препарати на основі хлорпірифосу активно використовуються для обробки посівів більшості культур. Так, на сьогодні сумарний обробіток площ препаратами на основі хлорпірифосу становить близько 5 млн га, з урахуванням кратності обробітків. При середній нормі витрат таких препаратів на рівні 0,85 л/га, вартість захисту проти шкідників становить близько 270 грн/га. В разі заборони препаратів на основі хлорпірифосу, ефективні альтернативні препарати, що не відносяться до фосфорорганічної групи, коштуватимуть значно дорожче. Для прикладу, препарати на основі хлорантраніліпролу з аналогічною високою ефективністю дії обійдуться аграріям в 770 грн/га. Таким чином, здорожчання інсектицидного захисту в собівартості виробництва складе додатково 500 грн/га, і як результат, - заміна хлорпірифосу обійдеться в додаткові 2,5 млрд грн витрат щорічно.

Крім того, перерозподіл попиту на альтернативні препарати може спричинити певний дефіцит та стрімкий ріст цін на них, що ще більше відобразиться на зростанні витрат.

Ольга Кухар, Координатор комітету захисту рослин УКАБ, зауважила, що важливою особливістю препаратів на основі хлорпірифосу є низький ризик виникнення резистентності у шкідників: “Завдяки ширшому спектру дії та температурного режиму застосування порівняно з інсектицидами інших класів, препарати на основі хлорпірифосу використовуються як обов’язкова частина антирезистетних заходів. Відповідно, використання хлорпірифосу зменшує пестицидне навантаження, оскільки дозволяє уникнути як мінімум однієї додаткової обробки культур інсектицидами інших класів. Знижувати “екологічну планку” в сфері захисту рослин ні в якому разі не можна, тому мови про заборону препаратів на основі хлорпірифосу і бути не може - лише закликаємо дотримуватися регламентів під час внесення засобів захисту рослин!”.

Нагадаємо, що 1 січня 2022 року набирає чинності Наказ МОЗ «Про затвердження максимально допустимих рівнів вмісту хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у сільськогосподарській продукції та харчових продуктах та Змін до Гігієнічних нормативів і регламентів безпечного застосування пестицидів і агрохімікатів». Згідно документу, максимально допустимі рівні вмісту хлорпірифосу і хлорпірифос-метилу в сільськогосподарської продукції та харчових продуктах зменшили до кількості 0,01 мг/кг (мг/л), що дорівнюють тим нормам, які встановлені в ЄС.

Як показують дослідження  Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя МОЗ України показали, при дотриманні регламентів під час застосування препаратів на основі хлорпірифосу українські агровиробники можуть гарантувати, що залишки цієї діючої речовини не перевищать 0,01 мг/кг, а отже відповідатимуть вимогам ЄС для імпорту сільгосппродукції.

Напомним, продать или найти новую или б/у технику вы можете в нашем разделе «Продажа техники».

А чтобы ничего не пропустить – подписывайтесь на наш канал в Telegram, Instagram, и Facebook! А также – на наш канал YouTube: https://www.youtube.com/user/agropravda/videos

Вам понравился материал? Поделитесь с друзьями!

Популярные товары

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Тракторы
 • Комбайны
 • Транспорт
 • Для почвы
 • Жатки
 • Уборочная
 • Погрузки
 • Удобрения и полив
 • Прицепы
 • Мототехника
 • Химия для почвы
 • Химия для растений