Які нові гербіциди для кукурудзи з’явилися на ринку України
![](/img/eye.png)
![](https://agropravda.com/img/flags/ua.png)
![Які нові гербіциди для кукурудзи з’явилися на ринку України Які нові гербіциди для кукурудзи з’явилися на ринку України](https://agropravda.com/assets/uploads/news/69/26/6e2f2-9b7b48d6-c589-879b-2bef-924a7d362b7a__large.jpg)
АгроПравда підібрала найцікавіші препарати відомих світових виробників ЗЗР для контролю бур’янів і падалиці в посівах кукурудзи.
Завдяки певному підвищенню цін на зерно, кукурудза поступово повертає свій статус однієї із найбільш рентабельних сільгоспкультур. Звісно ж, у разі отримання хорошої врожайності.
Однією із обов’язкових умов для цього є грамотний вибір гербіцидів для контролю бур’янів і падалиці, в тому числі найбільш проблемних видів.
І передусім – вибір нових багатокомпонентних препаратів, до яких ще не встигли «звикнути» бур’яни та напрацювати резистентність.
Природно, що дослідницькі відділи провідних світових виробників пестицидів постійно виводять на ринок нові покращені продукти, аби допомогти фермерам тримати посіви кукурудзи у чистоті.
Так, минулого року Corteva Agriscience представила в Україні новий гербіцид Кордус Флекс, створений на основі трьох діючих речовин – римсульфурону, нікосульфурону та дикамби.
Цей препарат має справді швидку дію дією проти широкого спектру злакових та дводольних видів бур’янів і водночас він добре контролює падалицю ріпаку та соняшнику.
Його перевагою є наявність антидоту (ізоксадифену), який забезпечує високу селективність гербіциду до культури у пізніші фази внесення. При цьому Кордус Флекс безпечний для наступних культур і не має обмежень у сівозміні.
Не відстає від конкурентів і компанія «Сингента», яка у 2024 році презентувала абсолютно новий препарат Рейкер Екстра, МД (нікосульфурон 30 г/л + толпіралат 30 г/л). Це післясходовий гербіцид широкого спектру дії, який здатний ефективно боротися проти однорічних та багаторічних, злакових і дводольних бур’янів у фазі 2–8 листків.
Цікаво, що нова діюча речовина толпіларат не має ґрунтової активності та майже не має післядії (крім цукрових буряків. Своєю чергою нікосульфурон — це АЛС-інгібітор, який разом із толпіралатом створює синергізм, що покращує і розширює спектр дії препарату.
До складу Рейкер Екстра також входить сурфактант на основі ріпакової олії, завдяки чому покращується покриття шкодочинних рослин.
Наша добірка буде неповною і без гербіциду Лаудіс (темботріон 200 г/кг, ізоксадіфен100 г/кг) від компанії Bayer, котрий відносно нещодавно з’явився на ринку України та вже встиг сподобатися вітчизняним агрономам.
Лаудіс - це системний гербіцид, який має здатність рухатися від місця обробки на листках у обох напрямках, причому візуальний ефект після внесення спостерігається значно швидше, аніж у класичних сульфонілсечовин – буквально за 48 годин.
Лаудіс високоефективний проти падалиці соняшнику та ріпаку, які стійкі до дії імідазолінонів та Express, а також таких складно контрольованих бур'янів, як лобода, амброзія полинолиста, ваточник сирійський, щириця тощо.
Не можна оминути увагою і такий достойний препарат як Сігур від української компанії Alfa Smart Agro, до складу якого входять римсульфурон, нікосульфурон та мезотрон. Слід відзначити його широке вікно застосування – від 3 до 10 листків кукурудзи.
Гербіцид Сігур дуже добре себе показує проти широкого спектру поширених бур’янів, а також падалиці ріпаку і соняшнику. Важливо, що після внесення Сігур пошкоджуються та зупиняють свій розвиток навіть малочутливі види бур’янів.
Завважимо, що ефективність кожного, навіть найкращого гербіциду багато в чому залежить від грамотного своєчасного внесення. Окрім цього – від правильного приготування робочого розчину і використання сучасного обприскувача.
Вкрай важливо при виборі препарату обирати гербіцид із максимально м’якою дією на саму кукурудзу, аби запобігти такому неприємному явищу як фітотоксичність. В цьому плані краще ознайомитися із досвідом тих господарств, де вже вносили цей продукт.
Ну, і нарешті не слід забувати, що найліпші результати боротьби із бур’янами та падалицею дає поєднання хімічних та механічних способів захисту. Додаткове боронування та прохід міжрядного культиватора можуть стати в рази ефективнішим заходом, аніж, скажімо, збільшення норми внесення дорогого препарату.
АгроПравда і надалі вас знайомитиме із найцікавішими новинками в галузі ЗЗР та технологічними рекомендаціями щодо їх застосування.
![](/img/news_angle2.png)
![](/img/eye.png)
![](/img/eye.png)
![](/img/eye.png)
![](/img/eye.png)
![](/img/eye.png)
![](/img/eye.png)
![](/img/eye.png)
![](/img/eye.png)
Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів