Чи потрібно вносити фунгіциди на кукурудзі у поточному сезоні



АгроПравда розглянула доцільність застосування препаратів для захисту кукурудзи від патогенів, а також особливості їх внесення.
Український аграрний сектор поступово оговтується після трьох тижнів аномальних для травня низьких температур у поєднанні із періодичними дощами.
Холод, велика різниця між нічними та денними температура і підвищена вологість – це ключові фактори, котрі сприяють розвитку захворювань рослин. Надто ж, якщо це поєднується із накопиченими за попередні роки проблемами, передусім порушенням сівозміни чи незадовільним фітосанітарним станом на полі.
Тому нині слід грамотно спрацювати обприскувачами у полі: це стосується як боротьби зі шкідниками (останні теплі дні спричинили бурхливу активність шкідників), так і особливо – захисту від хвороб. Останній момент може стосуватися і такої культури як кукурудза.
Назагал і досі у більшості випадків заведено вважати, що кукурудза не потребує фунгіцидного захисту, що підтверджується багаторічним досвідом вирощування цієї культури.
Але те саме казали ще не так давно про соняшник, а сьогодні його інтенсивна технологія вирощування є неможливою без принаймні двох внесень фунгіцидів.
Тому на кукурудзі потрібно мати на увазі найбільш критичні фази розвитку, коли може бути доцільним застосування препаратів для захисту від хвороб.
Це фаза 5-7 листків, оскільки саме тоді проявляються перші симптоми захворювань. Посіви потрібно ретельно обстежити, а ще краще – замовити відповідні аналізи у лабораторії. На цьому етапі зупинити розвиток шкодочинних інфекцій буде найлегше.
Також дуже ретельно слід стежити за посівами кукурудзи у фазі 10-12 листків, бо в цей період рослини починають активно рости. Нехтування ознаками захворювань може коштувати значного відсотка майбутньої врожайності.
І звісно ж, вкрай ретельно потрібно контролювати стан рослин і період викидання волоті, оскільки саме тоді можна «впустити» цілу низку небезпечних грибкових захворювань.
Практично кожен відомий виробник ЗЗР має у своєму портфелі фунгіциди, котрі прямо призначені або ж можуть використовуватися для захисту кукурудзи. Переважно це продукти, що містять азоксистробін, тебуконазол, пропіконазол та інші відомі речовини.
Також на ринку доступні дієві біологічні препарати, котрі за умови своєчасного грамотного внесення показують себе не гірше за «хімію».
Під час внесення фунгіцидів на кукурудзі також не бажано намагатися заощадити «дві копійки» на ад’ювантах, адже тут надзвичайно важливим є технологічно правильне проникнення препарату всередину рослини чи створення надійної захисної плівки на ній.
Вкрай важливо поєднати внесення фунгіциду із підживленням посівів кукурудзи якимось перевіреним органічним стимулятором, щоб допомогти рослинам краще відновитися та ефективніше увійти у стадію активного росту.
Додамо, що починати захист кукурудзи від патогенів варто ще на етапі збирання культури-попередника, якісно заробляючи пожнивні рештки у грунт, якщо це дозволяє технологія обробітку.
Звісно ж, багато чого залежить і від сівозміни, бо коли вирощувати кукурудзу по кукурудзі кілька років поспіль, то патогенна загроза буде у рази вищою.
Обов’язково потрібно обробляти насіння надійними дво- чи трикомпонентними фунгіцидними протруйниками, котрі дадуть змогу захистити насіння і сходи рослин. Це було особливо показово у цьому сезоні – під час тривалих холодів із підвищеною вологістю.
АгроПравда і надалі розглядатиме актуальні проблеми догляду за сільгоспкультурами, беручи до уваги поточні погодні умови та інші чинники.







Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів