Чи вистачить Україні азотних добрив для посівної

2022-03-31 14:57:48 1436
Чи вистачить Україні азотних добрив для посівної

Про це розповів в коментарі «Інтерфакс-Україна» Олег Арестархов, керівник з корпоративних комунікацій Group DF.

«Питання з азотними добривами для України повністю вирішене. За нашими оцінками станом на 30 березня поточний профіцит добрив сягає близько 200 тис. тонн. Є великі складські запаси і Ostchem продовжує без проблем обробляти усі платоспроможні заявки фермерів на купівлю добрев. Ми повністю закриваємо чинний попит на азотні добрива всередині країні. Єдиний проблемний момент - в окремих регіонах через військові дії є логістичні проблеми», – наголосив Арестархов.

За його словами, логістичні ланцюжки поступово відновлюються: «Ми робимо все можливе для повного відновлення логістики. Нам дуже допомагає «Укрзалізниця», на повну працює наша логістична компанія (прим. «Ніка Транс Логістика» входить до Group DF), яка доставляє добрива, працюють наші склади «УкрАгроНПК». Внутрішні українські споживачі були і є пріоритетними. 95% всіх вироблених Ostchem добрив, відвантажується на внутрішній ринок».

Коментуючи питання експорту, Арестархов наголосив, що дозвіл Уряду на експорт добрив у розмірі 70 тис. тонн на місяць жодним чином не позначиться на забезпеченості українських аграріїв з боку холдингу Ostchem. Арестархов повідомив, що експорт добрив Чорним морем зараз неможливий через значні ризики. «Автомобільний та залізничний транспорт будуть основними, зараз це безпечніше, хоча й дорожче».

«Всі українські компанії, хто хотів, вже купили добрива. Ми нікому не відмовили. І зараз нікому не відмовляємо. Найбільний попит на селітру та КАС. Обсяги, які ми обіцяли відвантажити кінцевим споживачам, всі обсяги, які ми законтрактували, ми відвантажили і відвантажуємо. Розумієте, зараз дуже відповідальний для країни період і ми чітко розуміємо, що це не просто виконання укладених Ostchem угод. Це питання національної продовольчої безпеки України», – підсумував представник Group DF.

За оцінками представника Group DF, ціна на азотні добрива найближчим часом падати не буде. «Думаю не буде падіння найближчий час, це малоймовірно. Скоріше - навпаки. Хоч зимовий період закінчився, ціна на газ, який є основною сировиною для виробництва азотних добрив, зі зрозумілих причин залишається надто високою на європейських хабах. Багато заводів в світі зупинено, а ті виробники добрив, які працюють, не будуть торгувати добривами в збиток, по ціні нижче собівартості. В цьому немає економічного сенсу. Окрім того, на світових ринках аміаку серйозно порушено баланс між попитом та пропозицією. Проблеми торкаються не тільки азотних добрив, але й калійних добрив, складних. Нові цінові рівні – це те, до чого вже звикло багато фермерів. Це боляче бізнесам. Маржинальність падає і у виробників добрив і у агровиробників. Потрібен час, для того щоб глобальні ринки добрив вийшли з зони турбулентності та повернулись в стан стабільності, рівноваги та прогнозованості. Тільки мир та вирішення всіх геополітичних питань може стабілізувати ринки. Все інше – похідні», – наголосив Олег Арестархов.

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР