Найцікавіші види азотних добрив для весняного внесення
Вже за два місяці - спочатку на півдні, а згодом – по всій Україні, розпочнеться чергова посівна кампанія. Беручи до уваги поки що недостатній обсяг вологи у грунті, нашим аграріям доведеться вкрай ретельно підійти до справи.
І зокрема – підібрати стартове азотне живлення ярих культур, а також підживлення озимих, таким чином, щоб максимально ефективно використати кожну витрачену гривню. Міндобрива нині дорогі і не завжди якісні, а тому доводиться шукати особливі варіанти.
Саме до таких, поза сумнівами, належить польське добриво Canvil Mg, виробництва компанії Anwil. Це гранульоване добриво містить 27% азоту у амонійній (13,5%) і нітратній (13,5%) формах, забезпечуючи пролонгований доступ цього елементу живлення до кореневої системи рослин.
І при цьому до його складу входить легкодоступний для рослин магній - 4% MgO. Окрім цього, до складу Canvil Mg входить і кальцій, який сприяє розвитку кореневої системи, а також оптимізує рН і структуру грунту.
Дуже хороші рекомендації має і азотне добриво Sulfammo 30 N Process, котре пропонує Тімак Агро. Тут міститься 30% азоту в амонійній та амідній формах, що забезпечує його вивільнення впродовж 60-90 днів, а отже, безперебійне надходження до рослин. І при цьому – не закислює грунт.
А ще до його складу входить 15% сірки, 3% магнію та 7% кальцію, що дає змогу забезпечити комплексне живлення посівів. І на додачу до цього, в формуляції Sulfammo 30 N Process присутній спеціальний біокомплекс, який пришвидшує перетворення нітратів і стимулює фізіологічну активність рослин.
До речі, про органіку – сьогодні на ринку можна знайти ефективне азотне добриво не лише на мінеральній, але й на органічній основі. У якості прикладу слід навести амінокислотне азотне органічне добриво AIR BP15, яке постачає компанія Хім АгроСтеп.
Цікаво, що це добриво утворюється під час бродіння кукурудзи та пшениці і як сировину використовують амінокислотний ферментаційний бульйон, який утворюється після розпилення в ньому шламу, багатого на поживні речовини.
Це амінокислоти, гумінові кислоти, азот, фосфор, калій, сульфати та ін. Загалом тут міститься 11% азоту, 8% сірки і до 2% - різних мікроелементів. Варіант доволі цікавий, хоча ймовірно, його все ж таки бажано поєднувати із класичними міндобривами.
Такими, скажімо, як Saletrosan 26, котре виробник – польська Grupa Azoty – позиціонує як сульфат амонію із аміачною селітрою. Тут міститься 26% азоту в амонійній та нітратній формі, а також понад 32% сірки. Це чудовий варіант як для підживлення озимих культур, так і для стартового внесення на ярих.
Добриво Saletrosan 26 дає змогу забезпечити оптимальне азотно-сірчане живлення рослин і водночас покращити засвоєння фосфору. Це особливо важливо навесні для розвитку кореневої системи.
І нарешті згадаємо про одного із найкращих світових виробників міндобрив – компанію Yara, в портфелі якої є такий цікавий продукт як кальцієва селітра із бором.
До її складу входить понад 30% азоту, понад 40%% кальцію, а також дещиця бору, гостро необхідного практично для всіх культур.
Беручи до уваги, що майже повсюдно в Україні грунти мають низький pH і при цьому відчувають дефіцит бору, такий варіант буде ефективним чи не у кожному господарстві.
Наголосимо і на тому, застосування таких висококласних добрив потребує по-справжньому точних технологій. Це може бути припосівне внесення одночасно із насінням, стрічкове внесення, застосування розкидача із диференційованими нормами внесення тощо.
В такому разі ми забезпечимо повноцінне використання коштів, витрачених на міндобрива і досягнемо бажаного агрономічного ефекту.
АгроПравда продовжить вас знайомити із найцікавішими сучасними підходами до мінерального живлення рослин.
Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів