Які комплексні стартові добрива ефективно себе покажуть на різних культурах



АгроПравда розібралася, які гранульовані добрива добре працюють у якості передпосівного та припосівного внесення.
В ідеалі навесні під кожну культуру краще обирати спеціалізовані міндобрива у поєднанні із добривами на основі азоту. Але так виходить не завжди.
Чимало вітчизняних аграріїв знижують норми внесення через брак вологи і коштів, тому прагнуть придбати продукти із максимальною віддачею. Також вносити, скажімо, лише два-три види міндобрив під ярі культури – це набагато зручніше із логістичної точки зору.
Якщо вести мову про забезпечення рослин азотом, то альтернатив у КАСу, карбаміду чи аміачної селітри небагато. Але подбати про комплексне живлення кукурудзи, соняшнику чи сої також варто.
Головне – щоб різні елементи живлення у їх складі ставали швидко доступними для рослин і забезпечували доволі пролонговане живлення.
Так, ми радимо звернути увагу на бельгійські добрива Росаферт із покращеною формуляцію. У їх складі фосфор міститься у різних формах, котрі поступово стають доступними для рослин.
У якості універсального передпосівного добрива можна обрати продукт Росаферт НПК 12:24:12. Така формуляція ідеально підходить для хорошого стартового розвитку кукурудзи і соняшнику.
До того ж, до складу Росаферт НПК 12:24:12 входить майже 7% кальцію та 9% сірки, що покращує його засвоєння на кислих грунтах і сприяє більш ефективному засвоєнню азоту і фосфору.
Дуже цікавий продукт – мікрогранульоване стартове добриво УльтраСтарт А, у якому міститься 11% амонійного азоту та відразу 47% доступних фосфатів. Тобто, те, що передусім потрібне рослинам для хорошого початкового розвитку.
Також УльтраСтарт А містить сірку, цинк, залізо, марганець та бор, а отже, самі ті мікроелементи, котрі гостро необхідні для основних ярих культур, включно із соєю. Додамо, що внесення мікрогранул завжди буде дешевшим, у порівнянні із класичними гранулами.
Добротним універсальним варіантом стане і застосування НПК від «Макош» із формуляцією 12:24:12 із додаванням 15% сірки. Це оптимальний стартовий набір для розвитку практично усіх ярих культур.
Ще одне універсальне добриво від «Макош» - формуляція із 4% азоту, 10% фосфору, 18% калію, 26% сірки, а також із кальцієм та бором. Поєднавши його із достатньою нормою азотних добрив навесні, можна сподіватися на хороший врожай соняшнику, сої, кукурудзи та цукрових буряків.
Якісні універсальні добрива для стартового внесення можна знайти і в лінійці IFAGRI. Нашу увагу привернув продукт 10:28:15:5, який забезпечить рослини доступним фосфором і калієм. А також – вкрай необхідною для кращого засвоєння азоту у початковий період розвитку сіркою.
Радимо також звернути увагу на мінеральне добриво COMPLEX 15/15/15+8SO3+Zn виробництва BOREALIS L.A.T. Окрім солідного вмісту мікроелементів тут є також сірка та цинк.
Цинк гостро необхідний рослинам для якісного розвитку кореневої системи і,зокрема, його дуже потребує кукурудза.
Наголосимо на тому, що забезпечивши фонове передпосівне внесення таких добрив на рівні хоча б 100 кг/га чи 50-60 кг/га разом із насінням, обов’язково слід забезпечити внесення достатньої норми азотних добрив.
Звісна річ, що найкраще обирати норми внесення та тип добрив, опираючись на об’єктивні дані аналізу грунту на полях.
Але це не завжди є можливим, тоді як грамотно розрахувавши економічну та агрономічну складову для передпосівного внесення універсального комплексного добрива, можна отримати відчутний приріст врожайності.
АгроПравда і надалі буде вас знайомити із найцікавішими марками мінеральних добрив, що використовуються в Україні.






Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів