Які цікаві комплексні добрива використовуються на картоплі перед садінням бульб



АгроПравда розглянула найбільш ефективні підходи до мінерального живлення картоплі, котра перетворилася нині на по-справжньому високорентабельну культуру.
Донедавна хорошу прибутковість забезпечувало передусім вирощування спеціалізованих сортів картоплі – для виробництва чіпсів, фрі тощо. Однак через неврожай минулого року істотно стрибнули ціни і на звичайну бульбу.
Оскільки погодні умови поки що залишають бажати кращого в плані вологи, є усі підстави припустити, що високі ціни на картоплю будуть і в цьому році. Тому є сенс оптимізувати технологію її вирощування і, звісно ж, посадити бодай декілька гектарів у господарстві, що вирощує традиційні польові культури.
У цьому плані, зокрема, важливо, якісно підживити бульбу, адже вона дуже вимоглива до мінерального живлення. З цією метою варто спробувати спеціалізовані комплексні добрива.
Яскравий приклад – гранульоване добриво YaraMila CROPCARE 11-11-21, призначене для внесення на чутливих до хлору культурах. Його особливістю є інтенсивне живлення культури у ранніх та середніх фазах розвитку.
До складу YaraMila CROPCARE 11-11-21 входять нітратний та амонійний азот, а також швидко доступний фосфор та 21% гостро необхідного картоплі калію. Окрім цього – сірка, магній, бор, мідь, цинк, марганець, залізо та ін.
Виробник рекомендує вносити перед посадкою картоплі від 100 до 150 кг/га цього добрива.
Дуже добрий результат можна отримати і застосовуючи гранульований SUPERFOSFAT MAKOSH z mikroelementami (B, Zn). До його складу входить 18,5% фосфору, 31% кальцію, 30% сірки, а також бор та цинк.
Не складно здогадатися, що такий продукт особливо добре спрацює на грунтах із пониженим pH завдяки наявності великої кількості кальцію, а також – у комплексі із тими азотними добривами, які мають підкислюючу дію.
Фосфор і цинк – це ті елементи, котрі забезпечать швидкий розвиток корінців, підвищуючи стійкість рослин картоплі до стресових факторів. І ясна річ, що дуже не зайвими будуть сірка та бор. Це добриво можна вносити на картоплі в нормі до 300 кг/га.
Таке добриво можна було б порівняти із ще одним продуктом польського виробництва – Тарногран 21. Окрім фосфору, кальцію і сірки, він містить також дещицю азоту, багато доступного калію, а також конче необхідний для нормального розвитку картоплі магній.
Окрім цього, варто звернути увагу і на деякі вітчизняні продукти, скажімо, відому Нітроамофоску-М, котра окрім NPK містить широку гамму мікроелементів.
Деякі аграрії, розраховуючи мінеральне живлення різних культур, в тому числі і картоплі,віддають перевагу таким видам добрив як мікрогранули та рідкі добрива.
У першому разі ми радимо звернути увагу на ультралокалізоване біоактивне стартове добриво PHYSIOSTART від «Тімак Агро». Це мікрогранули розміром від 0,5 до 1 мм, що поєднують комплекс мінералів зі специфічним кальцієм (CALCIMER) і біоактивним комплексом на основі екстракту морських водоростей.
Якщо рахувати у відсотках, то тут містить 8% азоту, 28% фосфору, 14% кальцію, 23% сірки і 2%. Плюс активні біологічні речовини. Виробник декларує, зокрема, значно краще використання поживних речовин та вологи рослинами завдяки внесенню PHYSIOSTART.
Щодо рідких добрив, то сьогодні на ринку України достатньо компаній, які підберуть і «наколотять» будь-яку бажану формуляцію під картоплю. Головне тут – звернутися до справді перевіреного постачальника. Ну, і звісно ж – бути впевненими, що у вас є технічна можливість внести рідкі добрива на картоплі.
Варто наголосити і на тому, що картопля надзвичайно полюбляє органічні добрива, відповідно, поле для неї слід готувати ще з осені.
Також спеціалізовані і дорожчі добрива краще давати у відносно помірних дозах перед садінням бульб, а от масово застосовувати традиційні види добрив. Втім, тут у кожного фермера – власний підхід.
АгроПравда і надалі розповідатиме про найбільш ефективні продукти для мінерального живлення різних культур, що вирощуються в Україні.



Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів