У складі яких препаратів краще давати бор на ріпаку і соняшнику



АгроПравда розглянула найефективніші формуляції листових мікродобрив, до складу яких входить такий важливий мікроелемент як бор.
Позакореневе внесення бору – один із найважливіших агрозаходів під час вирощування таких сільгоспкультур як озимий ріпак, соняшник і соя. Скажімо, на соняшнику грамотне застосування борних препаратів забезпечує додатково до 3-4 ц/га врожаю.
Звісна річ, що такі препарати бувають різними як за своїм складом, так і за якістю. На ринку України наявні багато десятків різновидів борних мікродобрив і ми обрали найцікавіші, на наш погляд, формуляції.
Так, хорошим варіантом буде вибір листового добрива Авангард Р Бор, котре виготовляє вітчизняна компанія «Укравіт». Це рідкий препарат на основі органічних поліборатів. У одному його літрі міститься 150 г бору, 65 г азоту, а також амінокислоти.
Це полегшує засвоєння основної діючої речовини і водночас дає змогу покращити розвиток рослин, захистивши їх від стресів.
Добре себе показує і препарат Етаборо від Meristem, який містить 143 г/л діючої речовини. Бор у препараті Eтаборо міститься у формі органічного комплексу бор-етаноламіну.
Препарат відзначається дуже добрим засвоєнням листовою поверхнею рослин та надійним прилипанням завдяки наявності у складі спеціальних компонентів.
Втім, як то мовиться «не бором єдиним»! Адже кожен прохід обприскувача коштує грошей, тому логічно застосовувати мікродобрива, котрі містять у своєму складі ще й інші елементи живлення.
Яскравий приклад – препарат LF-Бор 140, що пропонує НВП «Лист Форте». Він містить не лише солідну кількість бору, а ще й азот разом із таким критично важливим мікроелементом як молібден.
Молібден – це один із найважливіших мікроелементів для усіх представників родини капустяних, тобто, і ріпаку. Також він дуже потрібний для сої, різних овочевих і ягідних культур. До того ж, він погано засвоюється на кислих грунтах, а тому буде дуже доречним по листу в одному препараті із бором.
Не можна не згадати і відомий препарат Бор-Актив від компанії «Квантум». Це потужний «коктейль», який забезпечує рослини як бором, так і молібденом, міддю і азотом. Додамо, що мідь має яскраво виражені фунгіцидні властивості, тому буде корисною для внесення на кожній культурі.
Також зазначимо, що понад 90% грунтів в Україні мають виражений у тій чи іншій мірі дефіцит бору або ж його погане засвоєння рослинами. Тому вносити цей мікроелемент по листу є обов’язковою умовою на багатьох культурах.
І не лише на ріпаку чи на соняшнику. Так, дефіцит бору спричиняє розвиток захворювань на цукрових буряках, картоплі, овочах тощо.
Наприкінці зазначимо, що розібратися із тим, який борний препарат найефективніший у конкретному випадку, ліпше емпіричним способом, регулярно закладаючи демо-ділянки на власних полях.
АгроПравда і надалі розповідатиме про види та особливості застосування сучасних мікродобрив.








Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів