Стартує новий цикл грантів для українських фермерів від FAO та Євросоюзу

2023-12-26 17:37:12 614
Стартує новий цикл грантів для українських фермерів від FAO та Євросоюзу

ФАО та ЄС розпочинають другий цикл грантового конкурсу, щоб сприяти відновленню українських фермерів.

Заявки потрібно подати через Державний аграрний реєстр до 31 січня 2024 року.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

Ця стратегічна ініціатива спрямована на підтримку відновлення українських фермерів, які стикаються з проблемами, ускладненими впливом війни на агробізнес. Мета полягає в тому, щоб підтримувати виробництво, підвищити ефективність і прибутковість, а в довгостроковій перспективі – зміцнити національні ланцюги створення вартості та постачання.

«Програма грантів, що фінансується ЄС, розроблена таким чином, щоб допомогти виробникам сільськогосподарської продукції інтегруватися в стійкі ланцюжки доданої вартості, покращити свої засоби до існування, збільшити зайнятість і розвиток сільських територій, — сказав керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл. — Ми віримо, що ця програма також сприяє сталому розвитку вибраних ланцюгів доданої вартості в Україні інклюзивним чином і таким, що підтримує малих сільськогосподарських виробників і підприємства».

Ця ініціатива показала хороші результати в межах першого циклу, де було відібрано 138 заявок із 212 заявок, що надійшли до Державного аграрного реєстру. Загальна сума грантової підтримки становить 1,73 млн доларів США. Найпопулярніші інвестиції включають придбання тракторів, сонячних панелей, спеціалізованого виробничого та переробного обладнання для відповідного ланцюга доданої вартості.

«Перший грантовий цикл продемонстрував великий інтерес до проєкту серед представників аграрного сектору, які змушені працювати в середовищі, що характеризується множинними, складними та частковими потрясіннями для агробізнесу, спричиненими війною, — сказав голова ФАО в Україні П’єр Вотьє — Завдяки інвестиційній грантовій підтримці, у межах першого грантового циклу ми надали фермерам інструменти для забезпечення трансформації сільського господарства в напрямку модернізації та адаптації до нових умов і викликів».

ФАО та ЄС заохочують фермерів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей взяти участь у другому грантовому циклі. Прийом заявок відкритий через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 31 січня 2024 року.

Грантоотримувачі повинні будуть внести певну частку від загальних витрат, і сума, що має бути покритою грантоотримувачем, відрізнятиметься залежно від вибраного ланцюжка доданої вартості. Гранти будуть виплачуватися в українській гривні (UAH) за обмінним курсом ООН у сумах:

 • до 370 000 грн (10 000 дол. США) для малих сільгоспвиробників;
 • до 925 000 грн (25 000 дол. США) для сільськогосподарських мікро- та малих підприємств, сільськогосподарських кооперативів та асоціацій виробників продукції з географічними зазначеннями (ГЗ).

Другий цикл грантової підтримки охоплює такі ланцюжки створення вартості, включаючи найменування місця походження (НМП) і захищене географічне зазначення (ГЗ).

Потенційних заявників запрошують взяти участь у вебінарі, присвяченому початку другого грантового циклу. Під час цього заходу експерти ФАО презентують покрокову інструкцію щодо подання заявок через Державний аграрний реєстр.

Дата та час: 27 грудня 2023, 11:00-12:30

Посилання для реєстрації: https://forms.gle/GVBHBo9YZewg17mz6

Посилання для участі: https://fao.zoom.us/j/97638220523

Контакти:

+38 (050) 832 66 03

+38 (050) 832 65 99

+38 (050) 832 65 80

[email protected]

[email protected]

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР