Які стабільні сорти ярої пшениці можна посіяти навесні



АгроПравда підібрала найбільш стійкі та високоврожайні сорти ярої пшениці, котрі стабільно себе показують в Україні впродовж останніх років.
Хоча абсолютна більшість посівних площ під пшеницею в Україні займає озимина, тим не менш, її яра родичка має власну важливу нішу.
По-перше, правильно підібравши сорт нею можна компенсувати прогалини на полях зі слабкою чи загиблою озимою пшеницею. По-друге, в Україні не бракує сортів ярої пшениці, які можуть позмагатися із озиминою.
Тим більш, що незрідка ярина дає зерно вищого класу та потребує менших витрат на вирощування.
Саме до таких сортів належить новинка від компанії KWS – середньостиглий сорт Карсурум, який дає зерно 1 класу із високим вмістом білку. Причому Карсурум характеризується високою значною стійкістю до фузаріозу колоса, а також багатьох листових хвороб, таких як борошниста роса та жовта іржа.
До того ж, цей сорт є достатньо посухо- та холодостійким і може вирощувати практично в усіх ґрунтово-кліматичних зонах України.
Дуже цікавим є і середньоранній сорт Лікамеро від компанії Secobra із значним потенціалом врожайності. Це яра пшениця із зерном з високим вмістом білків та протеїнів, що зумовлює його відмінні хлібопекарські характеристики.
Це сорт компенсаційного типу, що характеризується швидким розвитком на ранніх фазах, хорошою стійкістю до вилягання та фузаріозу колосу. Завдяки своїй генетично сформованій стійкості до хвороб показує високі результати урожайності навіть з мінімальним використанням фунгіцидів.
Лікамеро – сорт по-справжньому універсальний та може вирощуватися в зоні Степу, Лісостепу та на Поліссі. Він має відмінну холодостійкість і стійкість до осипання зерна.
Слід згадати і про відомий сорт чеської селекції Токата від компанії Selgen. Токата – сучасний урожайний сорт, що має відмінний баланс між продуктивністю, стійкістю до хвороб та стабільністю врожаю.
Посухостійкість та невибагливість до ґрунтів забезпечує високу врожайність у різних умовах вирощування. При цьому зерно має відмінні хлібопекарські якості.
Токата характеризується високою стійкістю до хвороб, зокрема, має толерантність до борошнистої роси, фузаріозу і бурої листкової іржі. Що важливо – він дуже стабільний, тому може дати непоганий врожай навіть за дуже складних умов вегетації.
І нарешті згадаємо про перевірений середньоранній сорт Тюбалт, який є справжньою візитівкою компанії Заатен Юніон. Це низькорослий сорт, котрий формує основну масу зернин на головному колосі і має високу масу 1000.
Водночас Тюбалт є вкрай стійким до основних хвороб пшениці і може витримувати дуже складні погодні умови. Водночас за сприятливих умов вегетації цей сорт може «насипати» дуже добру врожайність – на рівні багатьох відомих озимих сортів.
Додамо, що чимало цікавих сортів ярої пшениці пропонують і вітчизняні насіннєві компанії. Проте, звісно, що вибір на ринку не є таким широким, як у випадку із озимою пшеницею.
Ми ж наголосимо на тому, що не варто сприймати ярину у якості «бідної родички» озимини. Там, де цю культуру вирощують за інтенсивною грамотною технологією, яра пшениця трапляється перевищує озиму за врожайністю, якщо умови перезимівлі були поганими.
Тому вкрай бажано забезпечити цій культури належний обробіток ґрунту навесні, нормальну кількість азотних добрив та відповідний фунгіцидний захист. Особливо це стосується хлібопекарських сортів ярої пшениці, котрі забезпечують найвищу економічну віддачу.
АгроПравда і надалі вас знайомитиме із найцікавішими сортами та гібридами сільгоспкультур, що вирощуються в Україні.






Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів