Які холодостійкі гібриди кукурудзи можна посіяти цієї весни



АгроПравда підібрала найбільш стабільні і врожайні гібриди «королеви полів», спроможні витримувати низькі температури у ранніх фазах вегетації.
Ми маємо чергову непередбачувану весну – із різкими перепадами температур та незадовільним станом запасів вологи у грунті. Очевидно, що певну частину площ під кукурудзою доведеться засівати в аномально ранні строки, сподіваючись на те, що рослини «вхоплять» вологу, котра ще є у грунті.
Якщо погода продовжить у тому ж дусі, то цілком ймовірними є пізні приморозки, котрі можуть припасти на молоденькі сходи. Для такої теплолюбної культури як кукурудза, це може стати вкрай неприємним явищем та увігнати посіви у стрес.
Аби цьому запобігти бажано, поки ще є трохи часу, підібрати справді холодостійкі гібриди «королеви полів», здатні більш-менш стійко витримати ніч із легеньким «мінусом».
Яскравим прикладом такого гібриду є Меган від компанії «Євросем», котрий має ФАО 250. Цей гібрид цілком нормально витримує короткочасні приморозки до -3-4 градусів і водночас має потужний потенціал врожайності до 14 т/га.
Звісно, що після такого стресу рослини не дадуть максимальної врожайності, але тим не меш, фермер зможе розраховувати на прийнятні показники.
Відзначимо також стрімкий стартовий розвиток гібриду Меган та його стійкість до фузаріозу, гельмінтоспоріозу та інших загроз.
Є цікавий холодостійкий гібрид і в лінійці компанії «Заатбау». Це гібрид Талентро (ФАО 260), який виробник називає ідеальним варіантом для екстенсивної технології та легких грунтів.
Талентро характеризується надзвичайною холодостійкістю у поєднанні зі швидким стартовим розвитком сходів. Він є придатним до вирощування в монокультурі і не дуже вимогливим до мінерального живлення та обробітку грунту.
Завжди можна посіяти і вже добре перевірений гібрид від «Сингента» НК Фалькон із ФАО 190. Його визначальна риса – висока стійкість проти стресів, і передусім, холодостійкість.
Додатково відзначимо дуже раннє цвітіння гібриду та його високу посухостійкість, що дає змогу підстрахуватися за допомогою НК Фалькон за ситуації, коли різкий дефіцит вологи поєднується із пізніми приморозками.
Варто звернути увагу і на вітчизняний високо-адаптивний гібрид ВН 63, котрий пропонує компанія ВНІС. Гібрид дуже добре себе показує як в плані врожайності, так і стійкості до стресових факторів.
В том числі – і щодо стійкості до приморозків та тривалих температур нижче +8 градусів.
Відзначимо також і те, що ВН63 відмінно адаптується до агрофону і технології вирощування, забезпечуючи оптимальну за наявних умов вегетації врожайність.
Ще один хороший вітчизняний варіант – ранній гібрид кукурудзи ДН «Пивиха», однією із сильних сторін якого якраз є виняткова здатність стійко протистояти приморозкам та тривалим низьким температурам.
Саме тому ДН «Пивиха» передусім рекомендований для північних областей України. Додатковою перевагою цього гібриду є максимальний винос сухої речовини, що дає змогу його нормально збирати навіть взимку.
Власне кажучи, чимало сучасних високоврожайних гібридів кукурудзи обов’язково мають високий показник холодостійкості. Але до кожного із них має бути присутній індивідуальний підхід в плані технології вирощування.
І, звісно ж, у жодному разі не варто нехтувати тими інструментами, котрі дають змогу підтримати рослини перед початком приморозків. Це можуть бути справді дієві стимулятори, зокрема, препарати на основі тих форм фосфору, котрі мають здатність переміщатися всередині рослини.
Також це різні органічні стимулятори, у ефективності яких агроном може бути впевненим. Втім, на жаль, таких препаратів не дуже багато і їх бажано випробовувати впродовж попередніх сезонів.
АгроПравда і надалі розповідатиме про найцікавіші гібриди сільгоспкультур, що вирощуються в Україні.







Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів