Аграрії розповіли що може стати надійною зброєю аграрного фронту

2023-02-27 17:08:37 897
Аграрії розповіли що може стати надійною зброєю аграрного фронту

Війна змінила підходи українського аграрія до господарювання. Зниження рентабельності виробництва спонукає вас шукати шляхи оптимізації витрат і підвищення ефективності. У цій боротьбі за врожай особливо важливо мати на озброєнні якісну й ефективну техніку за оптимальну ціну.

Саме такі переваги має компактор SWIFTER від BEDNAR, що за один прохід виконує роботу, з якою звичайні культиватори не можуть впоратися й за два-три проходи. А головне — компактор ідеально вирівнює поверхню поля і готує якісне посівне ложе. Своїми враженнями від експлуатації агрегата поділилися фермери з різних регіонів України.

«Завдяки компактору SWIFTER отримуємо дружні сходи»

Олександр Сологуб, головний інженер ТДВ «Шамраївський цукровий завод»

Свій перший 8-метровий SWIFTER ми придбали 2017 року. Нині в нас їх три. Головні критерії у виборі саме цих агрегатів — якість роботи й цінова політика, а також простота в обслуговуванні. Запчастини завжди є за доступними цінами. Раніше користувалися також якісними компакторами іншого виробника, але вони були дорогі в обслуговуванні, тож продали їх і замінили всю лінійку на BEDNAR.

Компактором готуємо ґрунт переважно під цукровий буряк, а також під кукурудзу та ранню групу. В останні чотири роки в нас переважають посушливі умови, тому одне із завдань SWIFTER — закриття вологи, з яким він добре справляється. На вологому ґрунті працюємо також, якщо він не надто перезволожений. Агрегат за один прохід якісно вирівнює площу після оранки, формує оптимальну структуру ґрунту для отримання дружних сходів.

Агрегатуємо переважно з тракторами потужністю 300 к. с. Робоча швидкість залежить від стану ґрунту та глибини обробітку. І якою б глибина не була, тримає її на всій площі, а це також дуже впливає на рівномірність сходів.

Ми часто працюємо цілодобово на різних ґрунтах, адже підприємство має три відділки, між якими відстань до 30 км. На різних ґрунтах і вдень, і вночі компактор працює однаково якісно.

За час експлуатації першого компактора міняли робочі органи, підшипники на котках та втулки і пальці на «крилах». Минулого року здіснили відновлення котків, а цьогоріч – ремонт гідроциліндрів. Запчастини використовуємо оригінальні, тому не маємо зупинок у полі. Третій компактор, який придбали в компанії «Тайтен Машинері», запустимо вже цієї весни.

«З компактором SWIFTER у поле можна вийти на 1–2 тижні раніше»

Володимир Рубанський, голова ФГ «Україна ВР» (Вінницька обл.)

Співпрацюємо з компанією «Тайтен Машинері», саме в них ми побачили компактор SWIFTER SO 8000 F, вивчили його характеристики, роботу на зволоженому ґрунті. Для якісної роботи більшості аналогічних агрегатів навесні ґрунт має бути абсолютно дозрілий, а SWIFTER можна використовувати на 1–2 тижні раніше, коли ще є значна кількість вологи в ґрунті. Це одна з головних його переваг для нас. А ще він простий в експлуатації, мобільний, зручний на переїздах.

Застосовуємо компактор для вирівнювання й передпосівного обробітку ґрунту після оранки або дискування. Якщо поле нерівне, працюємо на глибині до 10 см, а на рівній поверхні це може бути від 3 см, залежно від культури. Також застосовуємо компактор як для підготовки ґрунту до сівби, так і закриваємо ним вологу. Найкраща робота агрегата — коли ґрунт «дозрів» і скинув вологу, тоді за один прохід він ідеально виконує свої функції.

Користуємося компактором SWIFTER уже три роки. Щовесни готуємо ним ґрунт під соняшник, кукурудзу, ярий ячмінь, ярий ріпак і, однозначно, під сою — під усі культури якість обробітку висока.

Обробляємо переважно важкі суглинки, а з ними важко працювати. Та навіть якщо десь була не дуже якісна оранка, SWIFTER виправляє всі недоліки й вирівнює поле. Це однозначно впливає на рівномірність сходів.

Агрегатуємо компактор із трактором CASE IН 310 потужністю 300 к. с. Якщо треба, то за день робимо до 60 га. А за добу можна зробити до 100 га. Але в середньому це приблизно 50 га — саме стільки можемо посіяти за зміну. У нас невелике господарство, тому нам цього достатньо. Часом можемо підготувати ґрунт до сівби в нічний час, а вдень використати трактор для іншої роботи — це дуже зручно, адже якість роботи SWIFTER вночі так само висока, як і вдень. Розхід пального коливається від 6 до 10 л/га, залежно від багатьох чинників — від культури, стану ґрунту тощо. З тим за три роки експлуатації ще нічого не ремонтували й навіть не міняли робочі органи.

Компактори SWIFTER вже мають велику популяцію в Україні. І досвід аграріїв показав, що це надійне рішення для гарного, якісного передпосівного обробітку ґрунту. Тож якщо вас зацікавили ці агрегати, ви можете звернутися за консультацією до офіційних дилерів BEDNAR в Україні.

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР