Які оливи бувають універсальними для агро техніки

2023-05-01 14:11:35 16447
Які оливи бувають універсальними для агро техніки

Різноманіття комплектуючих та сервісних продуктів покликане підвищити ефективність аграрних господарств. Однак широкий перелік мастильних матеріалів може, навпаки, скласти труднощі при сервісному обслуговуванні сільськогосподарської техніки.

На допомогу покликані універсальні оливи з абревіатурами UTTO. Розглянемо детальніше їхні особливості та призначення, а також основний перелік застосувань.

Почати необхідно з того, що спеціалізовані уніфіковані оливи набули простонародного найменування – «тракторні оливи». Ними прийнято називати такі, що застосовуються у двигунах, трансмісіях, гідравлічних передачах та механізмах на тракторах, комбайнах, сільськогосподарських та інших позашляхових машинах.

Універсальні тракторні оливи розподіляються за універсальністю і призначенням:

 • STOU (Super Tractor Oil Universal) – суперуніверсальні тракторні оливи до дизелів і бензинових двигунів, у т.ч. з турбонагнітанням, а також до механічних і гідромеханічних передач (у тому числі передачі з мокрим гальмом);
 • UTTO (Universal Tractor Transmission Oil) – універсальні трансмісійні оливи до всіх передач (у тому числі з мокрим гальмом) і до гідравлічних механізмів;
 • TOU (Tractor Oil Universal) – універсальні трансмісійні оливи тільки до механічних передач (без мокрого гальма) і до гідравлічних механізмів;
 • THF (Tractor Hydraulic Fluid) – тракторна гідравлічна рідина (олива).

У тракторах та інших транспортних засобах, широко застосовуються також звичайні (не універсальні) моторні, трансмісійні, гідравлічні та інші оливи. Загальна практика показує, що вигідніше використовувати виділені вище UTTO оливи у господарствах від малих до великих, а окреме застосування спеціальних моторних олив доцільно для двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ). Це зменшує можливість помилкового застосування та змішування олив.

У світовій практиці стандарти для тракторних олив, за винятком моторних,

встановлюють виробники техніки. Розробкою технічних специфікацій та випуском UTTO олив займається, зокрема, підприємство Opet Fuchs. Виробник мастильних матеріалів виготовляє продукти під брендом Opet не лише для сервісного обслуговування, а й поставляє мастильні матеріали та експлуатаційні рідини для заводського заповнення техніки Case та New Holland на конвеєрі в Туреччині. Також Opet випускає оригінальні продукти для цих та ряду інших брендів.

Зараз ринок пропонує широкий асортимент олив і рідин до тракторних двигунів, гідравлічних механізмів, трансмісій. Застосування олив певних марок зазвичай є нав’язаним протягом гарантійного терміну. Широкий асортимент олив може ускладнювати роботу відділу постачання, зберігання та сервісу технічного обслуговування. Для спрощення взаємодії та функціонування агропідприємств і мінімізації можливих помилок Opet пропонує застосовувати універсальні оливи за привабливими цінами, придатні до всіх агрегатів, гідравлічних механізмів і трансмісій. Таку тенденцію підтримують також виробники агротехніки.

Сучасні технології виробництва на новому заводі Opet забезпечують виготовлення багатоцільових олив серії FullTrack. В Україні імпортером продукції Opet - компанією «Фукс Мастила Україна» -  представлено дві найбільш затребувані оливи класу UTTO для аграрної техніки – Fulltrac Fluid Y 10W-30 та Fulltrac Fluid X 10W-30.

Вимоги новітньої специфікації CNH MAT 3540 виконує Opet Fulltrac Fluid Y 10W-30, що рекомендована до застосування у механічних та автоматичних трансмісіях, у т. ч. типу CVT, Power-Shift та Shuttle-Shift, осях, системах вологих гальм, кінцевих передач, гідравлічних системах сільськогосподарського обладнання. Ця універсальна олива спеціально розроблена у першу чергу для високопродуктивних моделей Case, New Holland та Steyr, зокрема Magnum, Quadtrac та ряду інших і замінює попередні специфікації CNH MAT 3505 та 3525. Особливий пакет легувальних додатків (присадок) у тандемі з високоякісними базовими оливами забезпечують надійний захист вузлів мащення у найскладніших умовах експлуатації.

Багатофункціональною UTTO оливою, що виконує вимоги Case 1210, CNH MAT 3525 / 3505, John Deere JDM J20D/C, Massey Ferguson CMS M1145 та ряду інших специфікацій є Fulltrac Fluid X 10W-30. Завдяки забезпеченню високого рівня захисту трансмісій тракторів і сільськогосподарських машин, цю оливу доцільно застосовувати в механічних трансмісіях, гідравлічних, барабанних і гальмівних системах, кінцевих передачах та валах відбору потужності аграрних машин та різноманітних навантажувачів.

Повний перелік специфікацій та характеристик UTTO продуктів, а також додатковий асортимент для аграрної техніки представлений на офіційному сайті www.opet.ua.  Дізнатися про вигідні пропозиції можна у регіональних дистриб’юторів та на Інтернет-сайтах партнерів Opet в Україні.

Звертайтеся до дистриб’юторів та партнерів Opet і отримуйте вигідні пропозиції для СТО, Автомагазинів чи власного парку техніки.

Для особистих потреб замовляйте ТУТ.

Слідкуйте за новинами Opet у Viber та Facebook.

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР