Як вибрати дискатор для великої кількості пожнивних решток кукурудзи
АгроПравда підібрала найефективніші моделі дискових борін для гарантовано якісного обробітку стерні після збирання кукурудзи.
Одне із найскладніших завдань для аграрія пізньої осені – встигнути обробити поля, на яких росла кукурудза. Велика кількість твердих і пружних пожнивних решток та обмаль часу для обробітку змушує шукати по-справжньому оптимальні рішення.
Найбільш зручний варіант – це, звісно ж, потужний плуг зі спеціалізованими передплужниками, який дасть змогу приорати кукурудзиння за один прохід. Але це не завжди реально, оскільки продуктивність оранки є відносно невисокою.
Також далеко не всі агрокомпанії практикують глибокий обробіток грунту, орієнтуючись на «мінімалку». Окрім цього, оранка буде значно легшою та якісною в разі попереднього дискування.
Які ж дискові агрегати сьогодні найкраще справляються зі стернею кукурудзи?
Почнімо із одного із найпоширеніших ґрунтообробних агрегатів в Україні – оновленої короткої дискової борони LEMKEN RUBIN. Минулого року вона отримала нову модифікацію на 10 метрів та дубльовану автоматичну систему захисту від перевантажень.
Сьогодні на ринку доступні моделі RUBIN шириною від 3 до 10 метрів та різноманітним додатковим обладнанням для обробітку на глибину від 4 до 15 сантиметрів.
Дуже добре себе показує ще одна оновлена модель - KUHN OPTIMER. Це коротка дискова борона, оснащена 510-міліметровими або 620-міліметровими дисками із мілкими або великими насічками.
KUHN OPTIMER здатний провадити обробіток грунту на глибину до 10-15 сантиметрів та може ефективно працювати на швидкості до 17 км/год.
Варто також звернути увагу на нову компактну борону AMAZONE CATROS+03 із робочою шириною від 2,5 до 12 м та інтелектуальною концепцією рами Smart Frame System.
Агрегат оснащується дисками діаметром 480 або 510 мм, причому глибина обробітку виставляється лише один раз перед початком роботи. Далі вона просто регулюється поворотом стійки тримача.
Оновлений CATROS+03 упевнено працює на глибину від 2 до 14 см та може оснащатися цілої низкою додаткових котків та борінок.
Вітчизняні виробники також можуть запропонувати достойні варіанти для якісного обробітку стерні кукурудзи.
Зокрема, варто звернути увагу на компактну дискову борону KRONOS від «Велес-Агро». В її конструкції важкий ножовий коток встановлюється перед дисками, подрібнюючи рослинні рештки в поперечному напрямку, а диски – в поздовжньому.
Причому усі робочі органи тут виготовлені із дуже міцної та зносостійкої сталі, а сама конструкція борони розрахована на мінімізацію впливу ударних навантажень.
Серед цікавих рішень можна назвати і важку дискову борону DUCAT GOLD виробництва LOZOVA MASHINERY.
Борона забезпечує рівномірне перемішування ґрунту та рослинних решток на глибину від 5 до 20 см, працюючи при цьому без забивання навіть за великої кількості органічної маси.
Загалом, фактично кожен виробник ґрунтообробної техніки має в своїй лінійці добротну модель дискової борони, а іноді – і не одну. Втім, далеко не всі вони оптимально підходять для якісного обробітку стерні кукурудзи.
Серед основних критеріїв вибору, на які звертають увагу українські аграрії, слід виділити конструкцію, максимально захищену від забивання пожнивними рештками та наявність різних систем захисту (зрізні борти, гідравліка) стійок робочих органів.
Звісно ж, істотне значення має універсальність моделі, аби оптимізувати її роботу за різних умов на полі. Тобто, вибір дисків різного діаметру та форми, а також наявність корисного додаткового обладнання.
Ну, і ясна річ, нікуди не подітися від такого важливого чинника як елементарна міцність та довговічність конструкції.
АгроПравда і надалі вас буде знайомити із найцікавішими рішеннями в галузі обробітку грунту та виконання інших польових операцій.
Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів