ТОП-5 вітчизняних культиваторів для стріп-тілл

2024-12-04 14:57:20 1742
ТОП-5 вітчизняних культиваторів для стріп-тілл

АгроПравда пропонує вашій увазі найцікавіші агрегати для смугового обробітку грунту, виготовлені в Україні.

Технологія стріп-тілл набуває дедалі більшого поширення серед українських фермерів. Її грамотне застосування дає змогу відчутно скоротити витрати та зберегти більше вологи у грунті.

Водночас ще декілька років тому ця технологія була майже недоступною для невеликих господарств через високу вартість спеціальних імпортних агрегатів. Не дивно, що вітчизняні виробники відреагували на цю тенденцію.

Сьогодні ціла низка вітчизняних компаній виробляють культиватори та сівалки для стріп-тілл. Ми підібрала найбільш цікаві варіанти.

Почнімо із компанії «Велес-Агро», котра пропонує культиватори для смугового обробітку грунту HERCULES із робочою шириною 4,6 та 8 м. Агрегат здійснює дисковий обробіток смуг шириною від 150 до 200 мм на глибину до 220 мм, обробляючи таким чином лише 30% поверхні поля.

При цьому можна виконувати одночасне внесення одного або двох видів мінеральних добрив у нарізані смуги за допомогою рихлячої стійки на глибину від 10 до 22 см. Агрегати HERCULES комплектуються фронтальними ємностями об’ємом від 0,5 до 2,2 куба, для внесення сухих або рідких добрив.

Усі регулювання здійснюються за допомогою спеціалізованого пульта в кабіні трактора.

Своєю чергою компанія «Агрокалина» представляє культиватор для смугового обробітку Yastrip із шириною захвату від 2,6 до 4 м.

Це багатофункціональний агрегат, призначений для нарізання смуг і розпушення ґрунту на глибину до 250 мм та внесення мінеральних добрив. Він здатний виконувати п’ять операцій за один прохід

Всі секції є незалежними одна від іншої, а саме паралелограм кожної секції забезпечує копіювання рельєфу поля та забезпечення мінімального відхилення від заданої глибини обробітку.

Прорізний диск типу «ромашка» має діаметр 510 мм і регулюється у трьох положеннях для різних умов роботи. Також тут встановлені очисні диски і долото глибокого розпушення ґрунту, спроможне працювати на глибину до 35 см.

Має свій культиватор для стріп-тілл і ТОВ «Краснянське СП «Агромаш». Це агрегат смугового обробітку грунту АСОГ-8 із шириною захвату 5,6 м, який складається із 8 робочих секцій, що розміщенні через 70 см.

Першу операцію з розрізання рослинних решток виконує диск, коток якого є опорою агрегату в роботі. Потім очисник рядка із двох дисків звільняє смугу від рослинних решток. За ним йде розрихлюючий ніж на глибину до 30 см з внесення в зону рихлення мінеральних добрив.

Четверту операцію виконує пара загортальних дисків, які запобігають розкиданню розрихленого грунту на міжряддя. За дисками встановлено планчатий каток, який закриває вологу, руйнує грудки та готує смуги до сівби.

Для агрегатування із АСОГ-8 потрібні трактори потужністю 250-300 к.с. Швидкість обробітку в середньому становить 8-12 км/год, а витрата пального - до 8 л/га.

Власні рішення у цьому сегменті пропонує і компанія Harvest. Зокрема, це агрегати лінійки Harvest Strip-Till, до якої входить три моделі, що відрізняються між собою причіпним пристроєм та кількістю робочих секцій: 4,6 та 8.

Секція має паралелограмну конструкцію на якій розміщуються робочі органи: передній ріжучий диск, віддільники рослинних залишків, розпушуюча лапа, бічні закриваючі диски та прикочуючий каток.

Додамо, що лапове розпушення смуги відбувається на глибину до 28 см. Фермер також може обрати між чотирма типами прикочуючих котків.

Також Harvest Strip-Till оснащений туковим бункером і туковисівними апаратами. Діапазон висіву добрив дає змогу плавно виставити норму висіву від 25 до 250 кг/га.

Слід відзначити і цікаву розробку компанії «Технополь». Це культиватори смугового обробітку ґрунту: причіпний ALEY-5600.1 та навісний ALEY-5600.2.

Ці агрегати здатні працювати під просапні культури із міжряддями 70 см, 52 см і 45 см, обробляючи ґрунт на глибину до 30 см.

За один прохід культиватором відбуваються такі операції як розрізання рослинних залишків, очищення рядків, розпушування ґрунту з внесенням сухих і рідких комплексних добрив, формування гребня і закривання вологи, руйнування грудок ґрунту. Робоча ширина досягає 5,6м.

Слід зазначити, що культиватори для стріп-тілл виготовляють і деякі інші вітчизняні підприємства.

Можна довго сперечатися щодо їх порівняння за якістю із моделями провідних світових виробників, але головним плюсом у даному разі ми вбачаємо більшу доступність техніки для смугового обробітку грунту для усіх українських фермерів.

Варто наголосити і на тому, що отримання позитивного результату від стріп-тілл – це справа не одного року. Вкрай важливо отримати перед початком роботи грамотну консультацію і вже потім – підібрати оптимальну модель культиватора та сівалки.

АгроПравда і надалі знайомитиме вас із найцікавішою технікою як вітчизняних, так і зарубіжних компаній.

 

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

  • Мотоблоки
  • Трактори
  • Комбайни
  • Транспорт
  • Для ґрунту
  • Збирання
  • Уборочная
  • Навантаж.
  • Добрива та полив
  • Причепи
  • Мототехніка
  • Добрива
  • ЗЗР