Які ротаційні борони представлені на ринку України
Непростий в агрономічному плані минулий сезон та доволі рясні грудневі опади вже немовби натякають на те, що навесні гостро постане проблема із бур’янами. Окремі їх види починають проростати за мінімальних плюсових температур - задовго до початку сівби ярих культур.
Не зайвим навесні буде і порушення грунтових капілярів, оптимізація вологісного режиму грунту, знищення кірки, а також отримання низки інших агрономічних переваг, які забезпечує старий-добрий ротаційний обробіток полів.
Втім, для цієї традиційної агротехнічної операції сьогодні використовуються дуже навіть сучасні агрегати – ротаційні борони. Причому, що дуже приємно – більшість популярних моделей ротаційних борін виробляють саме вітчизняні підприємства.
Так, доволі популярними серед українських фермерів є ротаційні борони-мотики Antoks від компанії «Агрокалина». Ця модель має 15 зубів на кожному робочому органі, який кріпиться двома болтами, що забезпечує можливість швидкої заміни.
Кожен зуб в конструкції Antoks має форму піки: розплюснутий і загострений на кінці. При виході із землі пласкою частиною він робить мікровибух, руйнуючи кірку і вириваючи бур’ян на стадії білої нитки.
Широко використовуються в Україні і навісні ротаційні борони БРН, виробництва компанії «Деметра». Виробник вказує, що робочий орган з товщиною 10 мм тут є цілковитим аналогом зубів у боронах John Deere.
Верхня частина стійки встановлена на двох підшипниках кочення. Маятниковий механізм робочих органів так само встановлений на двох підшипниках кочення, що виключає найменші люфти і збільшує ресурс даного агрегату.
Також в БРН наявне подетальне порошкове фарбування та антикорозійне гальванічне покриття ключових елементів конструкції.
Загалом, ми, мабуть, не помилимося, якщо вкажемо, що функціонально подібні, проте однак по-своєму індивідуальні моделі ротаційних борін (Аверс-Агро, Лозівські машини, Степ-Агро та ін.), випускає добрих два десятки українських підприємств. І це чудово, оскільки забезпечує справді широкий вибір.
Якщо ж потрібен саме імпортний агрегат, то найбільш популярним рішенням ймовірно є ротаційні борони Yetter, котрі можна назвати світовим еталоном у цьому сегменті сільгосптехніки.
Також варто звернути увагу на цікаві агрегати Demus, а також придивитися до лінійок KUHN, Horsch та деяких інших відомих виробників.
Нагадаємо також, що важливою функцією, яку виконують ротаційні борони, є знищення проростаючих бур’янів у фазі «білої ниточки». Таким способом можна знищити першу хвилю бур’янів вже на старті.
Це дасть змогу виграти від 7 до 15 днів для безперешкодного розвитку посівів сільгоспкультур. Поєднання ж цієї технологічної операції із ефективним гербіцидом допоможе знизити норму його внесення.
Додамо, що виробники ротаційних борін стверджують, що полегшення доступу повітря до кореневої системи рослин внаслідок ротаційного обробітку, оптимізує їх азотне живлення, оскільки на глибину потрапляє атмосферний азот, який засвоюють рослини.
АгроПравда і надалі розповідатиме про найбільш популярні моделі ґрунтообробних агрегатів, котрі добре себе показують в Україні.
Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів