Які нові сівалки добре себе зарекомендували в Україні

2025-01-03 12:44:47 2010
Які нові сівалки добре себе зарекомендували в Україні

АгроПравда підібрала найцікавіші та найефективніші моделі нових посівних агрегатів, котрі вже доступні на нашому ринку.

Без жодних перебільшень – від якості сівби залежить щонайменше 50% майбутнього врожаю. Це стосується як власне точності висіву і дотримання глибини, так і правильного закладання стартових добрив і продуктивності процесу.

Особливо гостро це питання стоїть у вітчизняних реаліях, коли фермери фактично мають лише декілька днів, щоб засіяти свої поля в оптимальні агротехнічні терміни. Тому багато відомих виробників сівалок пропонують для України свої найкращі рішення.

І розпочнемо ми із сівалки точного висіву Fendt MOMENTUM із міжряддями на 70 см, яка сконструйована за технологіями Precision Planting і на даний момент справедливо вважається еталоном у своєму сегменті.

Так, дозатор насіння vSet® працює з точністю 99,5 % навіть на високих швидкостях сівби, причому точна технологія запобігає двійникам і пропускам. Своєю чергою насіннєпроводи SpeedTube® для кукурудзи і сої забезпечують швидкість висіву до 18 км/год і більше.

Fendt MOMENTUM має систему активного керування копіюванням рельєфу ґрунту – Vertical Contouring Toolbar (VCT), а також автоматичну систему баластування рядів DeltaForce.

Сівалка оснащена очисними голчастими дисками, що сприяє кращому контролю глибини висіву. Також вона має систему внесення рідких добрив із гарантовано точним дозуванням.

Ще одна сівалка, яка чудово себе зарекомендувала в Україні – Amazone Precea, що може мати від 6 до 16 рядків із проміжком від 45 до 90 см.

Модель оснащається на вибір системою централізованої подачі посівного матеріалу Central Seed Supply або децентралізованими насіннєвими бункерами на кожному висівному агрегаті.

AMAZONE Precea пропонуються у версіях Special та Super, які відрізняються перш за все, приводом дозування посівного матеріалу.

На моделях Special встановлений механічний привід, який дає змогу працювати зі швидкістю до 12 км/год. Своєю чергою Precea Super оснащена сервоприводом дозування посівного матеріалу ElectricDrive, що дозволяє розвивати робочу швидкість до 15 км/год.

Взагалі тут дуже багато модифікацій – із різною місткістю бункера, дозуванням, типом рами тощо, тому AMAZONE Precea ідеально підходить під індивідуальні замовлення фермерів.

Також у 2024 році компанія LEMKEN представила для ринку України нову сівалку для суцільного висіву EQUALIZER, котра може мати 8, 16 або 24 рядки. Ця модель призначена для сівби дрібних зернових культур і сої на підготовленому ґрунті, а також за технологією ноу-тілл.

EQUALIZER первинно була створена у Південній Африці, де зарекомендувала себе як відмінна сівалка для найскладніших умов роботи. Це дуже надійна машина і до того ж, більшість завдань тут прораховує електроніка: від притиску сошника до відключення секцій, що забезпечує оптимальну витрату ресурсів та якісний висів.

Тут наявний трисекційний бункер загальним об’ємом від 4500 до 8100 літрів. Сівалка оснащена останніми розробками від американського виробника Precision Planting і готова до диференційного внесення до трьох різних видів насіння і добрив.

Варто згадати і про таку цікаву новинку від чеської компанії BEDNAR як сівалку прямого висіву DIRECTO NO з робочою шириною 6 м та 5000-літровим бункером під тиском.

Ця сівалка може сіяти водночас три різні види насіння або ж провадити висів однієї культури із одночасним внесенням гранульованих та, наприклад, мікрогранульованих добрив.

Для цього на передній частині сівалки встановлюється додатковий висівний апарат Alfa Drill з бункером на 400 л.

Висівні секції DIRECTO NO розташовані у два ряди, а міжряддя становлять 16,7 см. Тиск на кожен сошник у цій моделі досягає 250 кг.

Слід розповісти і про оновлену Maestro SV/SX - друге покоління просапних сівалок HORSCH із робочою шириною захвату 9 або 12 м, які можуть оснащуватися двома видами бункерів: 2200 л для насіння та 5400 л для добрив або ж по 3800 л.

Висівний модуль має широку стабільну паралелограмну підвіску і серійно оснащений гідравлічним циліндром для створення притискного зусилля, яке досягає 350 кг на кожен сошник.

Вага бункера переноситься на висівну шину для створення притискного зусилля на всю робочу ширину захвату машини, одночасно розвантажуючи колеса бункера і зменшуючи ущільнення ґрунту. Завдяки цьому Maestro підходить також для прямої сівби.

Свої нові та оновлені варіанти пропонують інші відомі виробники посівної техніки і сьогодні на ринку України точиться вкрай серйозна конкуренція у цьому сегменті.

Слід наголосити, що дедалі більше вітчизняних фермерів потребують у базовому оснащенні сівалки функції одночасного внесення рідких добрив, а також ефективних інструментів для точного землеробства.

Зростають вимоги і до швидкості сівби – включно до 15-16 км/год із гарантуванням точності висіву.

АгроПравда і надалі вас буде знайомити із найцікавішими рішеннями у сегменті посівної техніки.

 

.

 

 

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

  • Мотоблоки
  • Трактори
  • Комбайни
  • Транспорт
  • Для ґрунту
  • Збирання
  • Уборочная
  • Навантаж.
  • Добрива та полив
  • Причепи
  • Мототехніка
  • Добрива
  • ЗЗР