Які сучасні просапні культиватори пропонуються на ринку України

2025-02-08 11:36:34 2612
Які сучасні просапні культиватори пропонуються на ринку України

АгроПравда розглянула найбільш знакові моделі міжрядних культиваторів, які активно використовуються у вітчизняному рослинництві.

Після повального захоплення винятково хімічними засобами боротьби із бур’янами, на наші поля знову повернулися просапні культиватори – агрегати, призначені для механічного обробітку міжрядь.

Найчастіше їх використовують на таких культурах як кукурудза, цукрові буряки і соняшник, хоча ці агрегати можна побачити і на сої та, навіть, на ріпаку.

Колись головним аргументом «проти» просапних культиваторів була їх відносно низька точність роботи – неякісна модель разом із недосвідченим оператором  трактора могли буквально вирубати щонайменше 10% культурних рослин.

Нині завдяки точним рішенням цю проблему фактично подолано, хоча, звісно, обережність ніколи не завадить.

Так, ми радимо звернути увагу на еталонну модель у цьому сегменті - EC-Weeder від німецької компанії Lemken. Це агрегат із робочою шириною до 13 метрів, котрий із високою точністю може працювати на культурах із міжряддями від 15 до 100 см.

За точність роботи тут відповідає технологія C-Light. Це система автоматичного управління культиватором за допомогою камери, що робить можливим точне та легке прополювання як вдень, так і вночі.

За допомогою зображення з камери, які оброблюються терміналом та контролером, досягається точне ведення культиватора EC-Weeder між рядами. Також тут доступне і ручне підрулювання.

Ще один еталонний агрегат у сегменті – просапний культиватор від австрійської  компанії Pöttinger - FlexCare V. До цієї лінійки входить три моделі: FlexCare V 4700 (4,7 м), FlexCare V 6200 (6,2 м) та FlexCare V 9200 (9,2 м), які агрегатуються із тракторами потужністю 80, 110 і 150 к.с.

Виробник так і позиціонує FlexCare – як культиватор для органічного рослинництва, що передбачає максимально повне механічне знищення бур’янів, в тому числі дуже близько до рядків рослин.

При цьому ширина міжрядь перебуває у діапазоні від 25 до 160 см, а змінити їх можна буквально за 15-20 хвилин.

За точне ведення FlexCare також відповідає суперточна система камер у поєднанні із автоматизованою навігацією, що цілковито усуває людський фактор.

Цікаве рішення пропонує і чеська компанія Bednar зі своїм просапним культиватором Row Master RN.

Інтервал регулювання міжряддя від 45 до 80 сантиметрів дозволяє використовувати ROW-MASTER на посівах кукурудзи,соняшнику, цукрових буряків та інших просапних культур.

Для збільшення продуктивності та зменшення пошкодження рослин в рядках культиватор може бути оснащений системою автоматичного ведення CultiCam. На ринку України представлені дві моделі Row Master RN із робочою шириною 6,4 та 9,6 м.

Активно працюють у цьому сегменті ґрунтообробної техніки і вітчизняні виробники. Для прикладу можна згадати про міжрядний культиватор FIGHTER від компанії A3Tech зі змінною шириною міжряддя від 30см до 75см.

Ця модель оснащена активним підрулюванням, паралелограмним регулюванням глибини обробітку, віброзубцями та іншими сучасними елементами.

Також дуже добре себе зарекомендував у роботі просапний культиватор GELIOS виробництва «Велес-Агро», який здійснює розпушування верхнього шару ґрунту на задану глибину зі змінною шириною міжряддя 45‒70 см.

Культиватор GELIOS у базовій комплектації оснащений триточковою навіскою, що підтримує раму агрегату та забезпечує стабільну роботу культиватора, повторюючи траєкторію руху трактора.

У комплектації із системою точного наведення (розпізнавання рядів сільськогосподарських культур), культиватор здатний коригувати своє положення щодо рядів культур і провадити точний обробіток.

Завважимо, що функціонал сучасного просапного культиватора є значно ширшим, аніж просте механічне знищення небажаної рослинності у міжряддях.

Це також ліквідація кірки на поверхні ґрунту та розпушення його в зоні розташування кореневої системи молодих рослин. Завдяки цьому вдається істотно покращити циркуляцію вологи та повітря, сприяючи розвитку посівів.

Також за допомогою просапних культиваторів можна туди ж вносити рідкі чи гранульовані азотні добрива, що є дуже корисним агрозаходом, особливо на кукурудзі.

АгроПравда у наступних матеріалах продовжить вас знайомити із найцікавішими технологічними рішеннями в галузі обробітку ґрунту та догляду за посівами.

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

  • Мотоблоки
  • Трактори
  • Комбайни
  • Транспорт
  • Для ґрунту
  • Збирання
  • Уборочная
  • Навантаж.
  • Добрива та полив
  • Причепи
  • Мототехніка
  • Добрива
  • ЗЗР