Які точні рішення ефективно допомагають боротися із бур’янами у міжряддях

2025-04-14 10:39:56 342
Які точні рішення ефективно допомагають боротися із бур’янами у міжряддях

АгроПравда розглянула міжрядні культиватори, оснащені камерами, що не дають робочим органам пошкоджувати культурні рослини.

Нетипові погодні умови цієї весни вже зараз промовисто натякають на серйозні проблеми із бур’янами у посівах ярих культур. Відносно рясні опади і поки що холодний грунт стали сприятливим середовищем для проростання цілої низки видів витривалих смітних рослин на полях.

При цьому ризикувати надмірними нормами гербіцидів у даному разі не варто, аби не спричинити хімічний стрес у проростаючого насіння і молодих сходів кукурудзи, соняшнику та інших ярих культур.

Тому є прямий сенс застосовувати точні рішення для механічного знищення бур’янів, такі як міжрядні культиватори. І передусім ті моделі, котрі мають спеціальні камери для точного ведення по міжряддях.

Адже головний аргумент проти використання таких агрегатів – це високий ризик підрізання сходів культурних через «похитування» культиватора збоку-вбік, а також людський фактор. Натомість наявність камери і автоматичного підрулювання зводить підрізання посівів до 0,01%.

Саме така технологія застосована у міжрядних культиваторах Lemken EC-Weeder. За це відповідає IC-Light – система автоматичного управління культиватором за допомогою камери, що робить можливим точне прополювання як вдень, так і вночі.

За допомогою зображення з камери, які оброблюються терміналом та контролером, досягається точне ведення культиватора EC-Weeder між рядками культурних рослин.

Робоча ширина агрегату може досягати 13 метрів, а ширина міжрядь – від 15 до 100 см. Тут пропонуються три різні типи робочих секцій і до двох десятків різновидів робочих органів.

Дуже цікавим рішенням є італійсько-українська розробка – міжрядні культиватори Iris від компанії LET. Ці машини працюють на наших полях вже щонайменше років 7 і з кожним сезоном вони набувають дедалі більшої популярності.

Культиватори Iris також оснащені системою камер із автоматичним підрулюванням і мають змогу водночас провадити внесення рідких добрив в прикореневу систему рослин.

Наразі доступні моделі із робочою шириною від 5,6 до 11,2 м. Ширина міжрядь може варіюватися від 35 до 70 см, а глибина обробітку – від 3 до 10 см.

Власне рішення у цьому сегменті пропонує і відома компанія Kverneland. Це просапний культиватор Onyx, оснащений телеметричними рішеннями.

Тут є повноцінна система освітлення для роботи у нічний час, і звісно ж, система камер із автоматичним підрулюванням. Ширина міжрядь може налаштовуватися в діапазоні від 45 до 75 см.

Цікаво, що Onyx за потреби обладнується додатковим корисним функціоналом. Це, зокрема, спеціальний пневматичний пристрій для одночасного висіву покривних культур, фронтальний бункер, місткістю до 2500 л для внесення сухих добрив і фронтальний бак на 1100 л – для рідких добрив.

Слід згадати і про схожі рішення від чеської компанії Bednar та австрійської Pöttinger, чиї міжрядні культиватори із системою камер та автоматичним підрулюванням вже успішно використовуються на полях України.

Маємо зазначити, що у минулому році ми спілкувалися із представниками господарств, де використовуються сучасні міжрядні культиватори із камерами. Їхні відгуки фактично є на 100% позитивними. Зокрема, завдяки таким рішенням вдається ефективно подолати проблему із бур’янами на тих полях, де це становило серйозну проблему.

Втім, існують і певні нюанси. Так, чим меншими є сходи рослин, тим гірше камери уловлюють рядки культурних рослин, що загрожує певними пошкодженнями. Тому краще дочекатися моменту, коли рослини досягнуть висоти бодай 7-8 см.

Після цього варто відразу зайти у поле, а за певний час – здійснити ще один обробіток близько до максимально можливої висоти рослин, за якої може працювати міжрядний культиватор. Якщо у грунті є волога, то варто внести бодай мінімальну норму аміачної селітри чи КАС.

АгроПравда і надалі буде вас знайомити із точними рішеннями у галузі догляду за посівами та обробітку грунту.

 

 

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

  • Мотоблоки
  • Трактори
  • Комбайни
  • Транспорт
  • Для ґрунту
  • Збирання
  • Уборочная
  • Навантаж.
  • Добрива та полив
  • Причепи
  • Мототехніка
  • Добрива
  • ЗЗР