Які 7-корпусні плуги виробляються в Україні

2025-10-20 09:35:44 2846
Які 7-корпусні плуги виробляються в Україні

АгроПравда звернула увагу на нові вітчизняні плуги із максимальною кількістю корпусів.

В Україні продовжує розвиватися виробництво багатьох сегментів сільськогосподарської техніки - як у плані якості самих агрегатів, так і продуктивності роботи.

Не секрет, що ще декілька років тому вітчизняні підприємства орієнтувалися на причіпні агрегати, розраховані на трактори, потужністю від 80 до 150 «коней».

Сьогодні ж практично кожен відомий виробник має у своїй лінійці моделі під трактори, потужністю від 200 до 300 і навіть більше кінських сил. Зокрема, і плуги.

Ми ретельно розглянули моделі плугів, котрі пропонують провідні вітчизняні компанії і звернули увагу, що на сьогоднішній день наш максимум у цьому сегменті -7-корпусні агрегати. Єдиний виняток, який нам вдалося знайти – компанія «Бравалюр» зі своїми плугами на 9 і навіть більше корпусів.

Ми ж розглянемо, що ж пропонують українські виробники у сегменті 7-корпусних плугів.

Почнімо із відомої компанії, що має успішний досвід виробництва ґрунтообробної техніки – «Велес-Агро». Цей виробник пропонує оборотний напівнавісний плуг ПОН 7-40+1 із передплужником. Тобто, його можна перетворити і на 8-корпусний плуг.

Робоча глибина моделі перебуває у діапазоні 18-35 см, чого цілком достатньо для нормальної оранки. Тут встановлені смугові відвали.

Завважимо, що гвинтове ручне регулювання дає змогу налаштовувати кожен корпус на 33, 38, 44 і 50 см.

«Велес-Агро» декларує високу міцність рами ПОН 7-40+1 та інших елементів конструкції власного виробництва. Для роботи краще використовувати трактор від 300 к.с.

Ще один виробник із Одещини також виготовляє 7-корпусні плуги, розраховані на трактори, потужністю від 250 до 300 кінських сил.

Їх робоча глибина досягає 30 см, а робоча ширина – від 2,45 до 3,15 м. Висота рами становить 70 см.

Але, щиро кажучи, знайти більше інформації по цій моделі не вдалося, що вчергове підтверджує те, на що ми вказували у попередніх матеріалах – вітчизняним виробникам дуже бракує навіть не реклами, а простого розміщення детальної інформації про свою продукцію у вільному доступі. Це не складно і не дорого.

Натомість оригінально до справи підійшла компанія «Деметра», котра охарактеризувала свій 7-корпусний  плуг ПШН-7 як «Плуг швидкісний широкозахватний».

Тобто, відразу ж формується позитивне його сприйняття. І усі необхідні технічні характеристики та описи є у наявності. Так, його маса становить всього лише 1500 кг, тому не дивно, що ПШН-7 може «ганяти» на швидкості до 10 км/год із 250-сильним трактором.

Виробник вказує, що ПШН-7 формує акуратні борозни ступінчастої форми, які затримують вологу. Відповідно, його дуже добре використовувати на схилах, щоб вода не стікала вниз.

До того ж, наскільки ми зрозуміли, цей плуг може використовуватися у режимі «он-ленд», тобто, колеса трактора ідуть поза борозною.

Цікаво також, що замість польової дошки тут встановлено протидіючий леміш і це дало змогу істотно знизити потребу у тяговому зусиллі та збільшити ширину захвату корпусів.

Творчо підійшов до справи і Завод «Ремсинтез». Хоча б тому, що не полінувався дати своїм плугам гучну і бадьору назву «Гетьман»! А чому б і ні, оскільки, даруйте, на цих усіх абревіатурах язика можна зламати, не кажучи вже про те, щоб їх запам’ятати і розрізнити. А от «Гетьман» - це «Гетьман»!

Якщо вести мову про технічний бік справи, то плуги від «Ремсинтезу» також мають протидіючий леміш, відповідно, ширина кожного корпусу зросла до 60 см, потреба у потужності знизилася, так само як і споживання пального трактором.

Виробник декларує, що 7-корпусні «Гетьмани» заощаджують від 6 до 10 л/га пального, мають на 50% вищу продуктивність, зварені із міцного металу, причому кожна деталь окремо пройшла порошкове фарбування.

Цілком можливо, що так воно і є, тому гадаємо, що подивитися на ці плуги у полі обов’язково варто. Тим більш, що вони мають патріотичне і просто красиве синьо-жовте забарвлення!

Також виготовляє хороші 7-корпусні плуги компанія «Білоцерківмаз», звісно ж – провідний виробник у цьому сегменті – компанія «Бравалюр», ймовірно ще декілька компаній.

На наш погляд, знайти нормальний широкозахватний оборотний плуг українського виробництва цілком реально. Але що краще – набагато дешевший Made in Ukraine або ж Lemken із Amazone, котрі не потребують жодної реклами? Тут кожен має вирішувати сам для себе.

АгроПравда і надалі розповідатиме про сучасні ґрунтообробні агрегати та їх ефективне застосування.

 

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

  • Мотоблоки
  • Трактори
  • Комбайни
  • Транспорт
  • Для ґрунту
  • Збирання
  • Уборочная
  • Навантаж.
  • Добрива та полив
  • Причепи
  • Мототехніка
  • Добрива
  • ЗЗР