1

Тема: Тютюнова компанія й надалі працює в країні агрессорі

Мене дивує, чому великі тютюнові компанії, такі як Philip Morris і JTI, досі не залишили російський ринок і продовжують сплачувати податки там, замість того, щоб збільшити свій внесок у бюджет України. Особливо це стає дивним на тлі того, що, за інформацією, яку я знайшла, з моменту їхнього входу в "Тедіс", адвалорну ставку знизили до 12%. Чому ж ми не можемо підняти цю ставку до європейського рівня, де вона сягає до 50%? Це ж могло б принести додаткові кошти до нашого бюджету.

2

Re: Тютюнова компанія й надалі працює в країні агрессорі

Компанії як Philip Morris і JTI мають значний вплив на ринках, на яких працюють, і їх вихід із російського ринку пов'язаний з низкою юридичних і економічних викликів. Щодо акцизних ставок, то зниження до 12% було результатом внутрішніх політичних рішень, а підвищення їх до рівня Європи потребує детального аналізу наслідків для всіх сторін. Тобто ситуація далеко не чорно-біла.

3

Re: Тютюнова компанія й надалі працює в країні агрессорі

Це дійсно допомагає краще зрозуміти, чому питання не таке просте, як здається на перший погляд. Але все ж таки, якщо існують пропозиції чи шляхи, які могли б спонукати ці компанії до виходу з російського ринку та до збільшення внеску в український бюджет, чому б не розглянути їх? Мабуть, усім зрозуміло, що з огляду на їхні можливості, вони могли б зіграти значну роль у підтримці економіки України.

4

Re: Тютюнова компанія й надалі працює в країні агрессорі

kateryna написав:

Це дійсно допомагає краще зрозуміти, чому питання не таке просте, як здається на перший погляд. Але все ж таки, якщо існують пропозиції чи шляхи, які могли б спонукати ці компанії до виходу з російського ринку та до збільшення внеску в український бюджет, чому б не розглянути їх? Мабуть, усім зрозуміло, що з огляду на їхні можливості, вони могли б зіграти значну роль у підтримці економіки України.

Те, що компанії такого рівня можуть одночасно працювати і в Росії, і в Україні, залишає багато питань щодо їхньої корпоративної етики та стратегій. Я теж переконаний, що Philip Morris і JTI могли б і повинні більше вкладатися в економіку України https://pravdapro.pm/2024/03/philip-mor … -byudzhet/ особливо враховуючи нинішню ситуацію.

Прочитавши статтю про їхній вплив на акцизне оподаткування, я повністю погоджуюсь із зазначеними там аргументами. Це не лише моральний вибір, а й відповідальність перед країною, яка зараз більше ніж коли-небудь потребує фінансової підтримки.

https://i.postimg.cc/brzBbcx6/image.png