«Епіцентр Агро» запустив свій найбільший маршрутний елеватор

2021-09-17 12:41:56 599
«Епіцентр Агро» запустив свій найбільший маршрутний елеватор

Реконструйований елеваторний комплекс «Епіцентр Агро» розпочав прийомку та сушіння пізньої групи сільгоспкультур у місті Вінниця. Після добудови третьої черги Вінницький елеваторний хаб став найпотужнішим у регіоні серед агропромислових підприємств із доробки та зберігання зерна.

Після добудови третьої черги Вінницький елеваторний хаб став найпотужнішим у регіоні серед агропромислових підприємств із доробки та зберігання зерна.

Як зазначає керівник центрального офісу агрохолдинга та елеваторного напрямку «Епіцентр Агро» Світлана Нікітюк, в результаті реалізації компанією інвестиційної програми з розбудови інфраструктури зернового ринку України, потужності з одночасного зберігання на Вінницькому елеваторі (вул. Сергія Зулінського, 54-а) збільшились більше, ніж вдвічі – на 207 000 тонн. 

Зараз загальні потужності цього підприємства складають 375 000 тонн. Протягом двох останніх років збудовані 18 нових силосів для зберігання, 4 додаткові потужні сушарки для якісної доробки с/г культур та додаткові залізничні колії задля пришвидшення відвантаження маршрутних партій зерна. Загальна сума інвестицій у розбудову другої (на 68 000 тонн) та третьої черги (на 207 000 тонн) Вінницького елеватору «Епіцентр Агро» склали $52 млн.

Доставка зерна на елеваторі може здійснюватися як залізницею (маршрутні партії), так і автомобільним транспортом. Наявність власного парку автозерновозів дозволяє «Епіцентр Агро» забезпечити оперативність й альтернативність у виборі способу доставку с/г культур для поклажодавців і покупців.

«Співпраця з фермерами, дрібними та середніми виробниками рослинницької продукції базується в «Епіцентр Агро» виключно на стратегії win-win. Ми пропонуємо свої елеваторні хаби як майданчики, де здійснюватиметься повний комплекс послуг (доробка зерна, зберігання й трейдинг) для регіональних агровиробників на Вінниччині та Хмельниччині», - пояснює Світлана Нікітюк.

За словами президента компанії, постачальника обладнання, Feerum S.A. Даніеля Януша, Вінниця є особливим об’єктом через рельєф, залізничну лінію, що проходить через її центр, і необхідність утримувати пожежні дороги. 

«Сподіваємось, що нам вдалось перетворити незручності розташування на перевагу об’єкта – ми розробили дві незалежні завантажувальні зони для залізничного та автомобільного транспорту, а також використали три незалежні приймальні лінії, розташовані в центральній частині об’єкта. В результаті – Вінницький елеватор сьогодні може одночасно приймати три різні зернові культури», - зазначає Даніель Януш.

Незважаючи на величезну ємність силосів та територіальну розпорошеність об’єкта на площу в кілька гектарів, керування ним дуже просте завдяки використанню автоматичної мікропроцесорної системи для управління технологічними циклами. Оператор може контролювати всі операції з одного комп'ютера, підключеного до основного контролера. 

У Вінниці, як і на всіх об'єктах, виготовлених Feerum S.A для агрохолдинга, технологічні з'єднання та елементи деталей обладнання заповнені високоміцним полімером, що має подовжити їх термін експлуатації. Також на дахах силосів використане спеціальне полімерне покриття, які мінімізує нагрівання зерна від сонячних променів.

Як зауважує Світлана Нікітюк, загалом в інвестиційну програму із розбудови та реконструкції лінійних елеваторних комплексів група компаній «Епіцентр К» інвестувала протягом 2018-2021 років понад 6 млрд грн. «В процесі розбудови «Епіцентр Агро» ще кілька елеваторних комплексів на Хмельниччині: елеватори в Антонінах, Полонному, Шепетівці та Чотирбоках», - додає вона.

Завдяки стратегії «Епіцентр Агро» щодо розвитку зернової інфраструктури у  вітчизняному АПК вже створено понад 800 нових робочих місць.

Напомним, продать или найти новую или б/у технику вы можете в нашем разделе «Продажа техники».

А чтобы ничего не пропустить – подписывайтесь на наш канал в Telegram, Instagram, и Facebook! А также – на наш канал YouTube: https://www.youtube.com/user/agropravda/videos

Вам понравился материал? Поделитесь с друзьями!

Популярные товары

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Тракторы
 • Комбайны
 • Транспорт
 • Для почвы
 • Жатки
 • Уборочная
 • Погрузки
 • Удобрения и полив
 • Прицепы
 • Мототехника
 • Химия для почвы
 • Химия для растений