ТОП10 найбагатших аграріїв світу

2022-01-06 18:15:40 2075
ТОП10 найбагатших аграріїв світу

У десятці найбагатших аграріїв світу половина – з КНР, утім, є й один бізнесмен з українським корінням. Щоправда, живе він у США. Про це свідчить рейтинг, оприлюднений авторитетним фінансово-економічним виданням Forbes.

Китайські бізнесмени не лише «захопили» половину рейтингу, а ще й посіли в ньому перше та друге місця. Цікаво, що свої статки більшість з них заробила на свинях або пов’язаних зі свинарством галузях. 

Так, володар першого місця Liu Yongxing (КНР) має капітал у 6,6 млрд дол. США. Він – власник компанії East Hope Group, яка виробляє корми для тварин різних видів, в тому числі – і для свиней. 

На другому місці – Liu Yonghao (КНР), який є братом переможця рейтингу. Капітал Liu Yonghao оцінюють у 4,6 млрд дол. США. Його компанія New Hope Group спеціалізується на свинарстві. 

Почесне третє місце у рейтингу здобуло подружжя Стюарт і Лінда Резнік (США). Стюарт – внук мігранта з України і приклад того, як наполегливо йти до своєї мрії з самого дитинства. Адже він походить з небагатої родини: батько майбутнього мільярдера мав невеличкий бар. Стюарт почав працювати ще в 13 років, влаштувавшись в аптеку. Потім було навчання в юридичному коледжі, спроби організувати власну справу, першою з яких стала невеличка фірма з прибирання – фактично, в ті часи Стюарт був двірником і прибиральником. В аграрний бізнес він прийшов, коли йому було вже понад 40 років, а зараз пану Резніку 84. Компанію The Wonderful Company заснував наприкінці 1970-х. Зараз Резніки мають статки у 4 млрд дол. США. Їх компанія спеціалізується на вирощуванні мигдалю, фісташок, гранатів, мандаринів та інших цитрусових культур, торгівлі ними, переробці плодів на сік, виробництві вина, біопрепаратів для боротьби зі шкідниками тощо. 80% горіхів, які споживають у США, вирощують саме тут. Компанія є найбільшим постачальником мигдалю й фісташок у світі.  

На четвертому місці – принц Султан бін Мохаммед бін Сауд Ал Кабір з Королівства Саудівська Аравія. Свої 3,8 млрд дол. США він заробив у молочному бізнесі. Фермер з королівської родини має тваринницький комплекс Almarai, де утримують корів голштинської породи. Компанія є найбільшим виробником молока на Близькому Сході. Також у принца є кінний завод.

На п’ятому місці – представник США Гаррі Стайн з капіталом 3,5 млрд дол. Його життя – ще одна історія успіху. Батько бізнесмена мав лише невеличке фермерське господарство, з якого Гаррі й розпочав свою кар’єру. Зараз він володіє насіннєвою імперією Stine Seeds. Це – найбільша у світі приватна насіннєва компанія. Спеціалізується вона на посівному матеріалі кукурудзі й сої, проводить дослідження з генетики, має понад 900 патентів на свої досягнення.

Шосте місце посів Андрей Бабіш (Чехія), який має 3,4 млрд дол. США. Його група компаній «Агроферт» обробляє 100 тис. га землі у Чехії і Словаччині. 

На сьомій сходинці – російський бізнесмен Вадим Мошкович. Як це було в багатьох підприємців, що починали працювати в 1990-х, основу свого капіталу заробив на нафті, нерухомості й горілці. Потім звернув увагу на аграрний сектор і заснував холдинг «Русагро». Зараз компанія обробляє 600 тис. га, є одним з лідерів РФ у виробництві свинини й цукру. Завдяки агробізнесу, статки Вадима Мошковича досягли 2,3 млрд дол. США.

Восьме місце: Qin Yinglin (КНР, 8 місце) має 2 млрд дол. США. Він – власник компанії Muyuan Foodstuff, яка є найбільшим виробником свинини в країні. Починаючи кар’єру, бізнесмен мав лише 22 свині.  

Дев'яте місце: Fu Guangming (КНР, 9 місце) заробив свої 1,5 млрд дол. США на птахівництві. Його концерн Fujian Sunner Development виробляє курятину. 

Десята сходинка: Bao Hongxing (КНР, 10 місце) має 1,3 млрд дол. США і компанію, яка розводить свиней, а також виробляє корми для них і торгує зерном.

Напомним, продать или найти новую или б/у технику вы можете в нашем разделе «Продажа техники».

А чтобы ничего не пропустить – подписывайтесь на наш канал в Telegram, Instagram, и Facebook! А также – на наш канал YouTube: https://www.youtube.com/user/agropravda/videos

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР