Термін зернової угоди між Україною та РФ спливає



Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав продовжити чинність угоди про транзит українського зерна через Чорне море, термін якої спливає у середині листопада.
Як пише "Голос Америки", про це Блінкен сказав на Глобальному саміті з продовольчої безпеки, який проходив під час тижня високого рівня Генеральної Асамблеї ООН.
"США наполягатимуть на продовженні чинності угоди між Росією та Україною, укладеної за посередництва ООН і Туреччини, яка дозволяє експортувати зерно та іншу сільськогосподарську продукцію з чорноморських портів", - зазначив він.
Блінкен підкреслив, що в цій угоді "ніколи не було потреби", але вона стала необхідною після того, як Росія розпочала війну проти України і заблокувала тисячі тонн зерна в українських портах.
Держсекретар США зауважив, що президент Росії Володимир Путін нещодавно заявив, що Росія може вийти з угоди, посилаючись на неправдиві дані про те, що українське зерно не потрапляє до найбідніших країн світу, які страждають від браку продуктів харчування.
"Попри деяку дезінформацію, яка продовжує надходити з Москви, зерно та інші продовольчі продукти потрапляють туди, куди їм потрібно, до країн, які найбільше потребують, це також допомогло знизити ціни на продукти харчування в усьому світі, тому угоду потрібно продовжувати, її потрібно оновити, це є терміновим завданням", - наголосив Блінкен.
Посилаючись на дані Всесвітньої продовольчої програми, Блінкен зазначив, що на початку року через глобальну пандемію, конфлікти та зміну клімату понад 190 млн людей перебували у стані гострої нестачі продовольчої безпеки.
"Жорстока агресивна війна Путіна проти України може додати до цього ще 70 мільйонів людей, і без того приголомшлива цифра стала ще приголомшливішою", - сказав Блінкен.
Він закликав країни робити більше, "незалежно від того, що країни зробили досі".
Очільник Держдепартаменту додав, що в середу президент Джо Байден оголосить про нові кроки США щодо збільшення світової харчової безпеки.
Видання зазначає, що за словами координатора ООН з питань Чорноморської зернової ініціативи Аміра Абдулли, дія угоди розрахована на 120 днів, але Туреччина, яку підтримує ООН, налаштована її продовжити.
Також повідомляється, що у 2021 році Всесвітня продовольча програма ООН розподілила по всьому світу 4,4 млн тонн продовольчої допомоги. Дві третини з них надійшли з України.






Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів