Підсумки аграрного року 2022

2022-12-31 11:30:12 1529
Підсумки аграрного року 2022

Продовжуємо підбивати підсумки року 2022-го. В цьому матеріалі нагадаємо кілька важливих моментів року минулого.

Яким чином повномасштабна агресія рф вплинула на життя виробників та дилерів сільгосптехніки ми писали в наших попередніх матеріалах. 

Зараз – висвітлимо ще кілька важливих маркерів року минулого.

Тракторні війська

Фото та відео про те, як звичайні українські аграрії захоплюють російську військову техніку і транспортують її з допомогою тракторів – з’являлись і продовжують з’являтись з усіх куточків країни.

Українські «Тракторні війська» одразу стали легендарними в усьому світі. Ццього приводу навіть створили компьютерну гру:

Крім цього є ще кілька напрямків, інформація про які не так часто потрапляла до соцмереж. А саме: аграрії згуртувались, надавали і надають допомогу ЗСУ, ТРО та громадам речами першої необхідності, харчами, медикаментами і технікою (як для розбирання завалів, так і технікою, яку направляють на передову).

Тож аграрний сектор вистояв, потужно чинив опір, надавав допомогу ЗСУ. І продовжує це робити.

Повна відмова від російської та білоруської сільгосптехніки

З повномасштабною російською агресією, яку підтримав білоруський диктатор, з ринку України нарешті повністю пішли російські товари, і за ними підтягнулись і білоруські.

Тож ринок залишили російські трактори та комбайни Versatile, білоруські комбайни “Палессе” та трактори “МТЗ”.

Доречі, на які трактора пересядуть клієнти МТЗ – читайте в нашому матеріалі

У будівників “надбудов” закінчились російські шасі, які останнім часом попадали до нас через Білорусь під іншим брендом. 

Але: все ще на складах дилерів залишились трактори МТЗ, завезені до початку повномасштабного наступу. І вони намагаються допродавати ці машини, що викликає яскраву і повністю зрозумілу реакцію в соцмережах.

До того ж залишилось ще питання щодо запчастин до білоруської техніки. З однієї сторони - придбану техніку обслуговувати та ремонтувати потрібно. З іншої – гроші за це підуть на рахунки підприємств країни-агресора.

Але, на наш погляд, цю дилему в змозі вирішити китайські виробники. І вони радо заповнять цю нішу.

Перебудова логістики

Дуже ускладнилась логістика як поставок техніки в Україну, так і продажів на експорт українських товарів.

Якщо раніше кораблі з вантажами приходили в Одесу, то тепер техніка в Україну дістається “землею” через порти іноземних держав. А ті бренди, які і раніше поставлялись в Україну сухопутним шляхом – мають затримки на кордоні.

Логістика “в іншу сторону” – взагалі майже зупинилась до відкриття “Зернового коридору”. Поступово йдуть процеси зростання пропускної здатності і в інших напрямках: залізницею та автошляхами.

Щоб допомогти аграріям не штовхатись, “Укрзалізниця” підняла ціни на перевезення; серед агрохолдингів зріс попит на зерновози; вирішується питання яким чином чоловікам-водіям цих зерновозів перетинати кордон; дилери вже готові обмінювати техніку на зерно, і самим вести її на продаж. І ще багато-багато цікавого відбулося в цій царині.

Зерновой коридор

Важливість зернового коридору важко переоцінити. Тож винесемо його в окремий розділ.

22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».

І ранком 5 серпня, перше з 24 лютого, з українських портів вийшли кораблі з українським продовольством. Ними стали 3 судна: 2 з порту Чорноморськ та 1 з порту Одеса. 8 серпня вранці вийшло перше судно з порту «Південний».

Це допомогло (а скоріше – врятувало) експорт української агропродукції в цьому році, а також кілька малозабезпечених харчами країн.

Перехід на альтернативні джерела живлення під час зберігання зерна

Разом з віяловими відключеннями електроенергії аграрії вимушені вирішувати також питання альтернативних джерел живлення. І наразі ці питання успішно вирішуються, як своїми силами, так і з допомогою держави та фондів.

Доречі, завдяки українцям, у світі спостерігається дефіцит генераторів та інших джерел живлення.

Були проведені жнива та дві посівні

Всупереч усьому, весняні польові роботи, жнива, а згодом посів озимини відбулись.

Під час польових робіт було підірвано на ворожих мінах дуже багато техніки. Нажаль, постраждали і оператори.

Ми завжди пам'ятатимемо в яких умовах проходила збиральна.

У підсумку

Героїчні зусилля призводять до видатних результатів.

За інформацією УКАБ, у 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становитиме близько 23,3 млрд USD, що всього на 16% менше аналогічного показника минулого року. 

Співставте це із скороченням на 80% продажів нерухомості, на 40-50% автомобільної техніки, спецтехніки, тощо.

 
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР