Підсумки аграрного року 2022



Продовжуємо підбивати підсумки року 2022-го. В цьому матеріалі нагадаємо кілька важливих моментів року минулого.
Яким чином повномасштабна агресія рф вплинула на життя виробників та дилерів сільгосптехніки ми писали в наших попередніх матеріалах.
Зараз – висвітлимо ще кілька важливих маркерів року минулого.
Тракторні війська
Фото та відео про те, як звичайні українські аграрії захоплюють російську військову техніку і транспортують її з допомогою тракторів – з’являлись і продовжують з’являтись з усіх куточків країни.
Українські «Тракторні війська» одразу стали легендарними в усьому світі. Ццього приводу навіть створили компьютерну гру:

Крім цього є ще кілька напрямків, інформація про які не так часто потрапляла до соцмереж. А саме: аграрії згуртувались, надавали і надають допомогу ЗСУ, ТРО та громадам речами першої необхідності, харчами, медикаментами і технікою (як для розбирання завалів, так і технікою, яку направляють на передову).
Тож аграрний сектор вистояв, потужно чинив опір, надавав допомогу ЗСУ. І продовжує це робити.
Повна відмова від російської та білоруської сільгосптехніки
З повномасштабною російською агресією, яку підтримав білоруський диктатор, з ринку України нарешті повністю пішли російські товари, і за ними підтягнулись і білоруські.
Тож ринок залишили російські трактори та комбайни Versatile, білоруські комбайни “Палессе” та трактори “МТЗ”.
Доречі, на які трактора пересядуть клієнти МТЗ – читайте в нашому матеріалі.

У будівників “надбудов” закінчились російські шасі, які останнім часом попадали до нас через Білорусь під іншим брендом.
Але: все ще на складах дилерів залишились трактори МТЗ, завезені до початку повномасштабного наступу. І вони намагаються допродавати ці машини, що викликає яскраву і повністю зрозумілу реакцію в соцмережах.
До того ж залишилось ще питання щодо запчастин до білоруської техніки. З однієї сторони - придбану техніку обслуговувати та ремонтувати потрібно. З іншої – гроші за це підуть на рахунки підприємств країни-агресора.
Але, на наш погляд, цю дилему в змозі вирішити китайські виробники. І вони радо заповнять цю нішу.
Перебудова логістики
Дуже ускладнилась логістика як поставок техніки в Україну, так і продажів на експорт українських товарів.
Якщо раніше кораблі з вантажами приходили в Одесу, то тепер техніка в Україну дістається “землею” через порти іноземних держав. А ті бренди, які і раніше поставлялись в Україну сухопутним шляхом – мають затримки на кордоні.

Логістика “в іншу сторону” – взагалі майже зупинилась до відкриття “Зернового коридору”. Поступово йдуть процеси зростання пропускної здатності і в інших напрямках: залізницею та автошляхами.
Щоб допомогти аграріям не штовхатись, “Укрзалізниця” підняла ціни на перевезення; серед агрохолдингів зріс попит на зерновози; вирішується питання яким чином чоловікам-водіям цих зерновозів перетинати кордон; дилери вже готові обмінювати техніку на зерно, і самим вести її на продаж. І ще багато-багато цікавого відбулося в цій царині.
Зерновой коридор
Важливість зернового коридору важко переоцінити. Тож винесемо його в окремий розділ.
22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».

І ранком 5 серпня, перше з 24 лютого, з українських портів вийшли кораблі з українським продовольством. Ними стали 3 судна: 2 з порту Чорноморськ та 1 з порту Одеса. 8 серпня вранці вийшло перше судно з порту «Південний».
Це допомогло (а скоріше – врятувало) експорт української агропродукції в цьому році, а також кілька малозабезпечених харчами країн.
Перехід на альтернативні джерела живлення під час зберігання зерна
Разом з віяловими відключеннями електроенергії аграрії вимушені вирішувати також питання альтернативних джерел живлення. І наразі ці питання успішно вирішуються, як своїми силами, так і з допомогою держави та фондів.
Доречі, завдяки українцям, у світі спостерігається дефіцит генераторів та інших джерел живлення.
Були проведені жнива та дві посівні
Всупереч усьому, весняні польові роботи, жнива, а згодом посів озимини відбулись.
Під час польових робіт було підірвано на ворожих мінах дуже багато техніки. Нажаль, постраждали і оператори.

Ми завжди пам'ятатимемо в яких умовах проходила збиральна.
У підсумку
Героїчні зусилля призводять до видатних результатів.
За інформацією УКАБ, у 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становитиме близько 23,3 млрд USD, що всього на 16% менше аналогічного показника минулого року.
Співставте це із скороченням на 80% продажів нерухомості, на 40-50% автомобільної техніки, спецтехніки, тощо.

Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів