Виробництвом біометану можуть займатися також середні фермери

2023-02-17 11:20:02 1169
Виробництвом біометану можуть займатися також середні фермери

Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Біоенергетичною асоціацією провели нараду щодо розвитку виробництва біогазу/біометану. Учасники обговорили перспективи виробництва біометану в Україні, техніко-економічне обґрунтування, а також біогазові технології та їх особливості.

Заступник міністра Віталій Головня зазначив, що основним постачальником сировини для виробництва біометану є аграрний сектор. 

«Виробництво біометану —  це своєрідна переробка, в якій зацікавлена Україна, адже це також створення доданої вартості. За розвитком цього напряму майбутнє і воно вже активно стартувало у Європі», —  сказав Віталій Головня.

Він додав, що всі, хто на сьогодні займаються виробництвом біометану, мають набагато більший заробіток на 1 га, ніж ті, хто вирощує та продає зерно.  За його словами, це найпростіша найефективніша переробка, яку можуть освоїти навіть середні фермери. Також важливим фактором є те, що біометанові заводи окрім біометану генерують дигестат, який може стати основним органічним добривом, необхідним для відродження українських грунтів. 

Голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха наголосив, що сектор енергетики в Україні розвивається досить стабільно. З 2010 року по 2020-ий він зріс у 3 рази. Якщо 13 років тому вклад в біоенергетику був на рівні 1,4 млн тон н.е., то в 2020-му  – вже  4,2 млн тонн н.е.

«Якщо це перевести в газ, то можна сказати, що у 2020-му році біоенергетика заміщала в Україні 5,2 млрд кубів природного газу на рік. У цілому в тому році Україна спожила десь 30 млрд кубів природного газу, це могло бути всі 35, якби не біоненергетика. Тобто біоенергетика вже замістила понад 15% природного газу», —  зазначив Георгій Гелетуха.

Він додав, що середній темп приросту складає 11% на рік. Також Голова правління Біоенергетичної асоціації України підкреслив, що ЄС прийняв амбітні плани з виробництва біометану (REPowerEU) і планує до 2030 року виробляти 35 млрд куб м/рік. Україна може забезпечити до 30% цих потреб. 

Серед основних переваг України на ринку біометану було названо розвинуті системи газових мереж і наявність газового обладнання. «Нам для цього не потрібні додаткові інвестиції. Україна може запропонувати найдешевшу сировину для виробництва біометану, оскільки має найбільшу площу с/г угідь в Європі», —  зауважив Голова правління Біоенергетичної асоціації .

У найближчі 10 років біометан домінуватиме серед усіх відновлювальних газів.

У Європі станом на 2022 рік вже побудовано 1222 біометанових заводів.

«Ми оцінюємо потенціал виробництва біометану в Україні на рівні 10 млрд кубів на рік. Половину плануємо отримати із решток с/г культур. Наразі лідерами з виробництва біометану є Вінницька, Київська, Черкаська області. У цих регіонах виробництво біометану може складати від 700-850 кубів на рік», — резюмував Георгій Гелетуха.

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР