ООН підготувала новий пакет пропозицій для відновлення зернової угоди

2023-09-01 15:44:57 904
ООН підготувала новий пакет пропозицій для відновлення зернової угоди

ООН із врахуванням пропозицій Туреччини підготувала новий пакет пропозицій, який може стати підґрунтям для відродження Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції через Чорне море.

Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, повідомляє TRT Haber.

Завдяки інтенсивним зусиллям і внеску нашої країни ООН підготувала новий пакет пропозицій. Ми вважаємо, що це є підґрунтям для відновлення ініціативи”, — сказав Фідан після зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у четвер, 31 серпня.

Турецький міністр наголосив також на тому, що нині також триває робота в напрямку усунення проблемних питань та уроків, які виникли протягом попереднього періоду дії зернового коридору з українських портів у Чорному морі, аби угода діяла на більш постійній основі. За його словами, відновлення Чорноморської зернової ініціативи було на першому місці в порядку денному зустрічі в Москві.

Пожвавлення Чорноморської ініціативи було на першому місці в нашому порядку денному. Ми наголосили на критичній ролі ініціативи як для глобальної продовольчої безпеки, так і для стабільності Чорноморського регіону. Я повторив наше переконання, що відновлення ініціативи відновить стабільність в обох сферах”, — сказав Фідан.

Голова МЗС Туреччини також повідомив, що в ході зустрічі йшлося про хід війни та зусилля Туреччини та президента країни зі встановлення миру.

Ми ніколи не відмовлялися від цілі покласти край цьому конфлікту дипломатичними засобами. Ми хочемо, щоб у нашому регіоні встановилися постійний мир і стабільність. Я повторив це сподівання під час нашої зустрічі з паном Лавровим. Я також підтвердив, що ми готові надати максимальну підтримку. Раніше ми проводили прямі переговори між сторонами. Я сказав, що ми продовжуємо виконувати роль фасилітатора або посередника, коли будуть виконані необхідні умови. Я поділився подібними повідомленнями у ході зустрічей у Києві, який відвідав минулого тижня”, — сказав Фідан.

За його словами, цей візит є підготовкою до зустрічі президентів Туреччини та Росії в Сочі, який відбудеться найближчим часом.

Раніше в українському МЗС висловили сподівання, що Туреччина та інші причетні до Чорноморської зернової ініціативи сторони використають свій авторитет задля запобігання спробам Росії налагодити експорт зернових у Чорному морі без відновлення експорту українських зернових.

17 липня Росія направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції з портів у Чорному морі. Одночасно російська сторона оголосила про відкликання гарантій безпеки судноплавства у північно-західній акваторії Чорного моря.

Після оголошення про вихід із Чорноморської зернової ініціативи російські терористи почали завдавати щоденних масованих ударів по Одеській області, в результаті яких пошкоджень зазнає інфраструктура міжнародних та українських трейдерів і перевізників. Окрім того, Росія погрожує атаками на цивільні судна, котрі прямуватимуть в українські порти.

Чорноморська зернова угода була укладена у липні 2022 року. Задля цього були підписані два документи: за участю ООН, Туреччини та України й окремо — ООН, Туреччини та РФ.

За майже рік дії «зернової ініціативи», за даними ООН, з українських портів у Чорному морі відправлено 1003 судна, які транспортували до країн Африки, Азії та Європи 32,8 млн тонн агропродукції, у тому числі кукурудзи — 16,9 млн тонн, пшениці — 8,9 млн тонн, соняшникової олії — 1,7 млн тонн.

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР