Поляки хочуть заборонити ще один товар з України
Об’єднання польських виробників цукрового буряка звернулося до нового міністра сільського господарства з проханням заборонити імпорт до Польщі українського цукру, тому що вважають його загрозою для свого бізнесу.
Звернення ініціювала Національна асоціація виробників цукрового буряка. Підприємці хочуть "негайного ембарго на імпорт цукру з України".
Вони аргументують це тим, що після тимчасового призупинення дії квот на імпорт української сільськогосподарської продукції у ЄС імпорт українського цукру зріс у десятки разів і це найбільше вдарило по підприємцях сусідніх з Україною держав Євросоюзу.
"Останніми місяцями у Польщі та інших сусідніх з Україною державах спостерігалося суттєве зниження цін на цукор, що ставить польську індустрію у менш конкурентне становище, порівняно з країнами Західної Європи", – заявляють в асоціації.
Підприємці вимагають заборонити імпорт українського цукру у Польщу за прикладом Словаччини та Угорщини. Вони важають, що рішення ЄС про скасування квот для імпорту сільськогосподарської продукції України не має продовжуватися, коли сплине термін його дії у червні 2024 року.
Виробники просять нового міністра сільського господарства Чеслава Секерського заборонити імпорт українського цукру та просувати у Брюсселі скасування рішення про необмежений доступ української сільгосппродукції на ринок ЄС, повернувши квоти, які існували раніше.
Представник Польської селянської партії Кшиштоф Пащик у відповіді на питання про потенційне ембарго сказав, що "не думає, що ембарго є правильним рішенням". За його словами, питання потрібно вирішувати у перемовинах з Україною та Євросоюзом.
"Нам потрібні хороші, конструктивні перемовини з українською стороною. Останнім часом у наших відносинах було забагато поганих емоцій. Ми підтримуємо Україну, підтримуємо її у боротьбі з Росією, але й повинні м’яко наголошувати, що деякі наші інтереси не можна ставити під загрозу", – зазначив він.
Як відомо, у вересні 2023 року Єврокомісія скасувала обмеження на імпорт української сільгосппродукції до п’яти східних країн ЄС, яку запровадили через скарги місцевих фермерів. Але три держави – Польща, Словаччина та Угорщина – у відповідь оголосили про односторонні обмеження на український імпорт на певні види продукції.
Уряд Словаччини в кінці листопада підтримав продовження заборони на імпорт агропродукції з України на невизначений термін і розширив перелік товарів, на які вона поширюється.
Тим часом з Болгарією узгодили деталі режиму ліцензування експорту українського насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.
Єврокомісія не бачить негативного впливу аграрного експорту з України на ринки ЄС.
Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів