Аграрії виступили на захист Держпродспоживслужби


Нагадаємо, нещодавно працівники ДБР викрили посадовців Держпродспоживслужби в Одеській та Запорізькій областях, які організували корупційну схему вимагання грошей за видачу фітосанітарних сертифікатів, необхідних для експорту та імпорту сільськогосподарської продукції, а також за виготовлення актів про результати обстеження, які необхідні для здійснення експорту ячменю та кукурудзи. Про це розповіли в ДБР.

До складу групи входило понад 11 людей, серед них керівник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області та начальник Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області. Також до її складу входили двоє головних інспекторів ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області та двоє з Запорізької області, цивільні особи, в тому числі керівники брокерських компаній, що виконували ролі посередників.
За попередніми оцінками, «ділки» отримували від своєї незаконної діяльності щомісячно понад 160 тис. доларів США.

Через кілька днів в Українській зерновій асоціації заявили, що:
«За останній рік ніхто з членів УЗА не стикався з проявами корупційних дій з боку ДПСС».
Далі наведемо заяву Української зернової асоціації щодо роботи Держпродспоживслужби (трохи скорочено):
«… сьогодні ми – найбільші представники аграрного ринку – вбачаємо низку важливих позитивних змін у діяльності Держпродспоживслужби, які спрощують комунікацію і ведуть до ліквідації корупційних схем, пов’язаних із експортом зерна.
Так, у 2023 році Служба безпеки України викрила масштабну схему поборів, через які прозорі трейдери не могли постачати зерно на зовнішні ринки і наповнювати бюджет України. Ми вдячні СБУ і Держпродспоживслужбі за якісно виконану роботу.
Сьогодні, і виробники, і зернотрейдери знову можуть працювати у правовому полі, не очікуючи, що окремі чиновники щоразу вимагатимуть хабарі за оформлення лабораторних досліджень і сертифікатів відповідності агропродукції.
За останній рік ніхто з членів УЗА не стикався з проявами корупційних дій з боку ДПСС.
Окремої уваги заслуговує робота Одеської обласної фітосанітарноі та ветеринарної лабораторій, які проводять аналізи продукції, що формується для експорту в портах великої Одеси та Дунайського кластеру.
Це приклад того, що незважаючи на обмежені штат і фінансування, нинішнє керівництво Держпродспоживслужби в правовому полі підтримує діалог із ключовими представниками ринку, щоб допомагати бізнесу і розширювати географію експорту українського зерна.
Завдяки цим системним крокам і роботі правоохоронців нашій державі вдалося уникнути перебоїв з експортом продовольства і забезпечити безперебійну роботу аграрних підприємств, які наповнюють держбюджет під час війни валютною виручкою.
Водночас сьогодні ми вбачаємо окремі інформаційні атаки на Держпродспоживслужбу від тих, хто прагне дискредитувати всі ці здобутки і нівелювати їх. Але жоден прозорий бізнес не погодиться повернутися до сірих схем! Навпаки – ми готові співпрацювати з державою і спільно докладати максимум зусиль, аби зберегти всі позитивні зміни і рухатися до майбутньої перемоги».
Повністю текст заяви УЗА читайте на https://uga.ua/news/zayava-ukrayinskoyi-zernovoyi-asotsiatsiyi/
Заяв від інших об'єднань аграріїв – поки ще не поступало.









Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів