Які нові фунгіциди для озимої пшениці себе добре зарекомендували в Україні
АгроПравда підібрала найцікавіші препарати для захисту посівів озимини від хвороб, беручи до уваги чималі ризики під час вирощування цієї культури.
Озима пшениця продовжує займати одне із провідних місць у сівозміні вітчизняних агрокомпаній. Ця культура забезпечує непогану прибутковість, а у посушливих регіонах України взагалі є безальтернативною.
Таке багаторічне чергування озимини із соняшником спричиняє очевидні ризики спалаху захворювань пшениці внаслідок накопичення патогенів у поєднанні із теплими зимами.
Не дивно, що сьогодні обов’язковим є триразове внесення фунгіцидів на пшениці, а іноді кількість захисних обробок доходить до п’яти.
Поряд з тим традиційні формуляції фунгіцидів дедалі частіше дають збій, тому на озимій пшениці варто регулярно використовувати нові препарати.
Так, дуже добре себе показує впродовж останніх років інноваційний SDHI-фунгіцид Міравіс Нео від компанії Syngenta.
До його складу входить відразу три потужні складові: 125 г/л - пропіконазол, 100 г/л - азоксистробін та 75 г/л - адепідин. Препарат містить унікальний карбоксамід із нової підгрупи N-метокси-піразолкарбоксамідів
Таке поєднання забезпечує високу ефективність Міравіс Нео у контролі піренофорозу, плямистостей (сітчастої, темно-бурої, смугастої), фузаріозів та септоріозів.
Своєю чергою компанія BASF представила у жовтні 2024 року два нові препарати для ринку України. Це нові фунгіциди на основі молекули Ревісол – Даксур та Ревікер.
Даксур рекомендується застосовувати для першої обробки зернових колосових культур. Він чинить лікувальну та профілактичну дію завдяки поступовому розподіленню діючих речовин.
Ревікер є надійним рішенням для обробки зернових колосових культур у фазі прапорцевого листка, демонструючи високу ефективність у боротьбі з листовими хворобами зернових культур, зокрема із септоріозом та іржею. Також препарат можна використовувати на соняшнику, сої та цукрових буряках.
Вартий уваги і новий фунгіцид української компанії Альфа Смарт Агро – фунгіцид Баррет. До його складу входять прохлораз - 340 г/л, тебуконазол - 160 г/л та пропіконазол - 100 г/л.
Поєднання трьох діючих речовин з двох хімічний класів у складі Баррет забезпечує високу ефективність та захист до 28 днів проти найбільш поширених хвороб зернових культур і соняшнику.
Також минулого сезону компанія Corteva вивела на ринок України новий Вербен, створений на основі проквіназиду та протіоконазолу, що забезпечують контроль основних хвороб зернових колосових культур.
Препарат має покращену дію проти борошнистої роси, різних видів іржі, септоріозу, перінофорозу та інших хвороб. Також препарат має імуномодулюючу дію, роблячи культури більш стійкими до хвороб та підвищуючи їх врожайність.
Сьогодні якраз при виборі фунгіцидів для захисту як озимої пшениці, так і інших культур, варто звертати увагу на два важливих чинники.
Перший – бажано, щоб до складу препарату входили щонайменше два, а краще три види діючих речовин. Це дає змогу захистити рослин від ширшого спектру хвороб та посилити ефективність фунгіциду.
Другий – сучасні фунгіциди практично усіх провідних виробників ЗЗР, забезпечують не лише захист від хвороб, але й відчутну стимулюючу дію для рослин. Це дає змогу додатково захистити їх від стресів та отримати вищу врожайність.
АгроПравда продовжить вас знайомити із найбільш ефективними рішеннями у галузі захисту рослин.
Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів