Які нові інсектициди добре себе зарекомендували в Україні


Чергова тепла зима означає, що благополучно перечекає холодну пору року значно більша кількість шкідників, аніж за сильних морозів. Тобто, і озимі культури, і молоді сходи ярих рослин зазнають навесні потужної атаки шкодочинних комах.
Відповідно, доведеться ймовірно здійснювати додаткові захисні обробки, а ще – впроваджувати в технологію захисту нові інсектицидні препарати. Адже поступове набуття шкідниками резистентності до часто вживаних препаратів – явище невідворотнє.
Саме тому варто придивитися до нових інсектицидів, котрі з’явилися на ринку України впродовж останніх сезонів.
Так, відома компанія FMC, якій ми завдячуємо таким високоефективним препаратом як Кораген, два роки тому представила новий інсектицид Вантакор, призначений передусім для захисту посівів кукурудзи.
До складу препарату входить висококонцентрована (600 г/л хлорантранліпролу) формуляція молекули Rynaxypyr. Основна дія препарату відбувається при потраплянні Вантакору до шлунку комах, а також через контактну дію.
Вантакор на кукурудзі забезпечує довготривалий контроль кукурудзяного стеблового метелика і бавовникової совки. При цьому він є безпечним для корисних комах.
Також на ринку України два роки тому презентували новий високоефективний інсектицид Райнер Стар, виробництва британської компанії IFAGRI.
Цей препарат призначений для захисту посівів ріпаку від комплексу шкідників, в тому числі і в період цвітіння.
Діючою речовиною Райнер Стар, РК є ацетаміприд у концентрації 200 г/л, який знищує комах контактно-шлунковим способом, характеризується системним переміщенням в тканинах рослини і належить до інсектицидів з групи неонікотиноїдів. Однак при цьому препарат є вкрай малотоксичним для бджіл.
У 2024 році компанія Corteva представила новий інсектицид для захисту кукурудзи, зернових колосових культур та сої Ріджбек. Препарат призначений проти широкого спектру листогризучих та сисних шкідників, в тому числі західного кукурудзяного жука та попелиць.
Ріджбек містить дві діючі речовини – Isoclast™ active, унікальну молекулу для контролю шкідників, яка відповідає всім вимогам безпеки для людей та довкілля, та біфентрин, контактно-кишковий акарицид ефективний проти широкого спектра шкідників.
Цей інсектицид починає діяти відразу після нанесення на рослину при прямому контакті зі шкідниками або при потраплянні в організм шкодочинної комахи разом із соком обробленої рослини.
Слід згадати і про нові препарати польської компанії Innvigo, які лишень з’явилися на ринку України.
Інсектицид Апіс належить до класу неонікотиноїдів і є препаратом контактно-шлункової дії для боротьби із сисними та гризучими шкідниками. Він є малотоксичним для комах корисних, передусім бджіл.
Своєю чергою інсектицид Делметрос належить до класу класу піретроїдів на основі дельтаметрину та призначений для захисту посівів широкого спектру зернових і технічних культур, а також яблуневих садів. Цей препарат водночас має потужну акарицидну дію.
Слід завважити, що ефективність застосування інсектицидів значною мірою залежить від своєчасності обробки посівів, про що іноді ми забуваємо.
Також вкрай важливо використовувати справді сучасні та якісні обприскувачі, а також правильно готувати робочі суміші для внесення.
І нарешті, варто обирати найбільш ефективний підхід до захисту посівів від шкідливих комах спільно із агрономічними консультантами виробників чи продавців ЗЗР із хорошою репутацією. Це дасть змогу бути певними в тому числі і в екологічній безпечності.
АгроПравда і надалі продовжить знайомити своїх читачів із найбільш ефективними рішеннями в сфері захисту рослин від шкідників та інших загроз.

Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів