Які препарати реально допоможуть відновити рослини після морозів



АгроПравда зробила огляд стимуляторів, призначених спеціально для покращення стану посівів після сильних приморозків.
Квітневі приморозки, навіть не просто приморозки, а справжні морози, вже встигли завдати чималої шкоди як вегетуючим посівам озимих культур, так і плодово-ягідним насадженням. Чи існують реальні засоби відновлення уражених рослин, аби отримати нормальну врожайність?
Відразу ж зазначимо, що якщо мова йде про сильне обмороження листового апарату і цвіту рослин, то тут навряд чи можна на щось розраховувати. Проте значний відсоток шкоди можна нівелювати, застосувавши спеціальні препарати.
Наголосимо на тому, що краще було обприскати посіви та насадження ще до морозів, однак і після них можна спробувати щось зробити, аби покращити стан рослин.
Так, і до, і після приморозків, можна застосовувати мультифункціональний біостимулянт Амалгерол Ессенс у нормі 3-4л/га, виробництва компанії «Самміт-Агро». До його складу входить екстракт морських водоростей, швидкодоступні азот, калій та різні біологічно активні речовини.
Препарат сприяє швидкому відновленню клітин і водночас зміцнює імунну систему рослини, захищаючи її від можливих уражень патогенами.
Високу ефективність демонструє і перевірений препарат Мегафол. Це спеціальний антистресовий біостимулятор, вироблений з рослинних амінокислот у поєднанні з калієм, бетаїном, полісахаридами і прогормональними сполуками.
Амінокислоти і бетаїн в особливому поєднанні з іншими сполуками стимулюють фізіологію і ріст рослини, забезпечуючи готовим енергетичним резервом біологічні процеси в стресових ситуаціях (заморозки, низька або висока температура, градобій, хімічний опік і т.п.).
Можна застосувати і цікавий препарат компанії «Ензим» - Фітоніс. До його складу входять бактерії роду Bacillus subtilis з титром не менше 1х107 КУО/мл, амінокислоти, органічні кислоти, мікроелементи, стимулятори росту, ПЕГ та ад’юванти.
Це антистресант із стимулюючим ефектом, що сприяє швидкому відновленню біохімічних процесів та стимулює ріст рослин після стресу.
Водночас Фітоніс активує ріст кореневої системи, що покращує поглинання елементів живлення та вологи. Це забезпечує відновлення активності фотосинтезу та розвитку рослин.
Дуже добре себе показує і стимулятор FloRiz від «Імекс-Агро», до складу якого входять органічні кислоти, мікроелементи, фітогормони і ПАР.
Препарат забезпечує швидкий синтез захисних білків, що підвищує стійкість до подальшої дії стресових факторів, пришвидшує відновлення активності фотосинтезу та розвитку рослин.
Загалом на ринку України не бракує справді ефективних препаратів, котрі можуть більшою чи меншою мірою посприяти відновленню рослин після сильних тривалих приморозків. Це може бути відомий перевірений вітчизняний препарат Вимпел 2, це різні продукти на основі німецьких гуматів від компанії «Агротехносоюз», потужний біостимулятор Ізабіон від «Сингента» та інші.
Гадаємо, що навіть у конкретний момент у аграрія немає змоги терміново добути і внести спеціальний препарат для відновлення рослин після морозного ураження, варто дати якийсь інший стимулятор перевіреного виробника.
Це дасть змогу активізувати усі фізіологічні процеси, необхідні для відновлення, а також посилити імунну систему рослин.
І, звісно ж, у цій справі вже зараз необхідно проконсультуватися із агрономічним фахівцем, якому ви довіряєте. Адже може, на жаль, трапитися і таке, що стан уражених рослин буде настільки поганим, що не варто буде витрачати кошти на внесення стимуляторів. Однак будемо сподіватися, що такого не трапиться.
АгроПравда і надалі розповідатиме про найкращі препарати для захисту рослин від стресових чинників та інших проблем.








Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів