В Україні фіксується зростання імпорту міндобрив з «дружніх» рф країн


Як йдеться в повідомленні, навантаження виробничих потужностей підприємств Ostсhem не перевищувало 70-80% через критичне зростання імпорту мінеральних добрив з «дружніх» рф країн.
«Обсяг імпорту зростає, що боляче б'є по вітчизняному хімпрому. У третьому кварталі 2023 року приріст імпорту мінеральних добрив становив 46,6%. З початку року загальний обсяг імпортованих в Україну добрив сягнув 1,71 млн. тонн. Це свідчить про те, що імпорт перевищує внутрішнє виробництво. Продовжують ввозитись добрива з «дружніх» до рф країн – перепаковані білоруські добрива завозяться в Україну через Польщу та Румунію. Імпорт карбаміду з Туркменії зростає критичними темпами. Характерно, що часто відпускна вартість добрив із пострадянських країн із урахуванням логістичних витрат суперечить усім ринковим законам. Є підстави говорити, що на територію України потрапляють за підробленими сертифікатами походження добрива з Росії та Білорусі», – зазначив Олег Арестархов, директор департаменту корпоративних комунікацій Group DF.
Українські виробники втрачають ринок карбаміду. За даними ДП «Держзовнішінформ» та Державної митної служби України, у 2021 році з Туркменії завезено 22,7 тис. тонн карбаміду, у 2022 році – 55, а за 9 місяців 2023 року – 230 тис. тонн.
«За два роки обсяг карбаміду, що ввозиться з Туркменії, збільшився майже у 12 разів. При цьому найбільші українські хімпідприємства – виробники карбаміду другий рік простоюють. Це свідчить про якість промислової політики, яку потрібно терміново коригувати для стимулювання зростання виробництва», – підкреслює Арестархов.








Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів