Менше, але краще: які спеціалізовані добрива для соняшнику є на ринку України

2025-02-21 12:53:14 2383
Менше, але краще: які спеціалізовані добрива для соняшнику є на ринку України

АгроПравда підібрала ефективні формуляції мінеральних добрив, розраховані на оптимальне живлення такої економічно важливої культури як соняшник.

Соняшник залишається однією із найбільш рентабельних культур для багатьох вітчизняних агрокомпаній. Саме тому технологія його вирощування зазвичай передбачає застосування найкращих ЗЗР та міндобрив.

І хоча соняшник іноді вважається культурою досить невибагливою до агрофону, це не зовсім так. І за сприятливих умов вегетації, і не дуже, грамотне використання навіть мінімальної норми спеціалізованих добрив дає змогу істотно підвищити шанси на хорошу врожайність.

Наприклад, у компанії Yara пропонують декілька марок спеціалізованих міндобрив, які ідеально підійдуть саме для соняшнику. Зокрема, це гранульований азотно-кальцієвий продукт YaraLiva NITRABOR.

До його складу входить 15,4% азоту, 18,3% кальцію та 0,3% бору. Азот забезпечує хороший стартовий розвиток, а бор є життєво необхідним для соняшнику. Своєю чергою наявність легкозасвоюваного кальцію дасть змогу покращити розвиток рослин на грунтах із низьким pH.

Втім, до такого міндобрива не зайвим буде додати стартову дозу фосфору і цинку.

Скажімо, використавши цікаве польське добриво SUPERFOSFAT MAKOSH z mikroelementami (B, Zn). Тут також є кальцій, а також 18,5% фосфору, бор, цинк і відразу 30% триоксиду сірки.

Фосфор і цинк сприятимуть кращому розвитку кореневої системи, а сірка істотно поліпшить засвоєння рослинами азоту.

Як варіант можна розглянути цікавий продукт COMPLEX 15/15/15+8SO3+Zn від виробника BOREALIS L.A.T. Тут маємо і азот, і фосфор, і сірку із цинком, а також 15% легкозасвоюваного калію.

Тобто, є все необхідне для хорошого старту, а вже згадуваний цинк сприяє покращенню споживання рослинами фосфору, стимуляції закладання рослиною збільшеного врожаю та кращій реалізації генетичного потенціалу сорту або гібриду.

І що дуже добре, COMPLEX 15/15/15+8SO3+Zn розрахований безпосередньо на весняне внесення під передпосівний обробіток грунту, відповідно, його складові стають швидко доступні для рослин.

Цікавий склад має і сербське міндобриво NutriMAP NP 10:40 + 2.5% Ca + 10% SO₃ + 0.1 % Це гранульований продукт, який характеризується збалансованим співвідношенням азоту, фосфору, кальцію та цинку.

Знову ж таки, звертаємо увагу на наявність кальцію, котрий буде дуже не зайвим на наших закислених поширеними видами міндобрив ґрунтах.

Ну, і нарешті слід згадати про таке високоефективне рідке добриво як Авангард Р Соняшник від вітчизняної компанії «Укравіт». Тут окрім мікроелементів, є ціла палітра мезо- та хелатованих мікроелементів, зокрема, магній, бор, залізо, цинк, кобальт та багато інших.

Хоча це не гранульоване стартове добриво, а рідкий продукт, призначений для обробки насіння та листового внесення, ми наводимо як приклад продукту для комплексного доповнення технології вирощування соняшнику.

Річ у тім, що як ми зазначали на початку матеріалу, перманентний брак вологи у ґрунті та інші чинники, незрідка спонукають аграріїв використовувати якісні і дорожчі добрива, але у менших нормах.

Це може бути агрономічно та економічно виправданим завдяки їх швидшому і повнішому засвоєнню кореневою системою рослин. Умовні 100 кг/га спеціалізованого добрива можуть справити ефект не гірший, аніж 150-200 кг/га міндобрив нижчої якості.

І незле буде доповнити таку технологію якісними мікродобривами для листового підживлення. У всякому разі, тут варто як поекспериментувати, так і порадитися із агрономічними консультантами відомих компаній.

АгроПравда і надалі вас ознайомлюватиме із найбільш ефективними продуктами для мінерального живлення рослин.

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

  • Мотоблоки
  • Трактори
  • Комбайни
  • Транспорт
  • Для ґрунту
  • Збирання
  • Уборочная
  • Навантаж.
  • Добрива та полив
  • Причепи
  • Мототехніка
  • Добрива
  • ЗЗР